Cihazları Karşılaştır

Cihaz karşılaştırabilmek için en az 2 adet cihaz ekleyin. Sepetinize eklemek istediğiniz cihaza puanınız yetmediği takdirde karşılaştırma listesinden kaldırılacaktır.

Cihaz & Telefon Karşılaştırma - Ürün Özellikleri Kıyaslama

Akıllı telefonlar, günümüzde en çok kullanılan teknolojik cihazlardır. Piyasaya çıktıkları ilk yıllarda her ne kadar bir lüks olarak hayatımıza girse de günümüzde geldiği noktada akıllı telefonlar öncelikli ve gerekli bir ihtiyaç halini aldı. Bu nedenle kullanıcılar, yeni bir akıllı telefon alacakları zaman ya da akıllı telefonlarını yenileyecekleri zaman seçecekleri cihazın tüm özelliklerine en iyi şekilde hakim olmak istiyor. Piyasada birçok marka ve modelde akıllı telefon olduğundan kullanıcılar yalnızca bir cihazın değil birden fazla cihazın özelliklerini araştırmak zorunda kalabiliyor. İşte böyle durumlarda en iyi seçenek tüm cihazların özelliklerini tek bir ekranda görebileceğiniz telefon karşılaştırma araçlarından yararlanmak olacaktır. Eğer bir cep telefonu almak üzere iken belli modeller arasında kararsız kaldıysanız Vodafone web sitesinde yer alan ürün karşılaştırma sayfası ile bu modelleri farklı açılardan birbiriyle karşılaştırarak karar verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Böylece hem bütçenize hem de kullanım beklentinize en uygun akıllı telefon modelini kolayca bulabilirsiniz.

Telefon Kıyaslama Araçlarını Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Güncel akıllı telefon pazarına baktığımızda birçok farklı marka ve modelde seçeneğin kullanıcıya sunulduğunu görüyoruz. Bu modeller birçok özellik açısından farklılıklar içeriyor. Diğer yandan genel özellikler de çok benzer olabiliyor. Teknolojiyi yakından takip etmeyenler için ise neredeyse fark yok gibi algılanabilir. Oysa söz konusu özelliklerin daha kolay ayrılması için akıllı telefonlar giriş, orta ve üst segment olmak üzere farklı kategorilere ayrılmıştır. Bir kullanıcı akıllı telefon alacağı zaman öncelikle bütçesine ve ihtiyaç duyduğu özelliklere uygun bir segment belirler. Ardından bu segmentte yer alan ürünleri detaylı şekilde inceleyerek en doğru kararı vermeye çalışır. Bu anlamda telefon kıyaslama araçlarını kullanmanın birçok avantajı bulunur. Telefon karşılaştırma araçları, bu amaçla tasarlanmış algoritmanın sizin beklentinize uygun seçenekleri yüzlerce ürün arasından süzmesi şeklinde tanımlanabilir. Vodafone telefon karşılaştırma ya da cihaz karşılaştırma aracı da aşağıdaki avantajları kullanıcıya sunar:

 • Tek Ekranda Farklı Cihazların Özelliklerini Filtreleme

  Cep telefonu karşılaştırma araçları ile birden fazla cihazın tüm özelliklerini tek bir ekran üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz.

 • Birden Fazla Özelliği Tek Seferde Değerlendirme

  Bu araçlar sayesinde satın almayı düşündüğünüz cihazların teknik özellikleri, donanımı ve tasarımı gibi birçok özelliğini aynı anda görüntüleyebilirsiniz. Örneğin telefon kamera karşılaştırma özelliği ile favori cihazlarınızın birbirine benzeyen ya da birbirinden ayrışan kamera özelliklerini net şekilde inceleyebilirsiniz.

 • Fiyata Göre Karşılaştırma

  Cihazların fiyatlarını tek seferde tek ekrandan görüntüleyerek bütçenize uygunluk ya da özelliklere karşın doğru fiyat ekseninde kolay bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Vodafone Cihaz Karşılaştırma Nasıl Kullanılır?

Vodafone, her zaman tüm kullanıcıların faydasını ön planda tutar. Geliştirdiği tüm teknolojilerle kullanıcıları için hayatı kolaylaştıran Vodafone’un sunduğu hizmetlerden biri de ürün özellikleri karşılaştırma sayfasıdır. Vodafone web sitesinde yer alan bu sayfa ile dilediğiniz kategoride yer alan tüm teknolojik ürün karşılaştırma işlemlerini yapabilirsiniz.

Vodafone web sitesinden ürün karşılaştırma sayfasına giriş yaptıktan sonra, sayfada yer alan cihazlardan en az iki tanesini seçerek “Karşılaştır” butonuna tıklayarak ürün özelliklerini görebileceğiniz sayfaya ilerlersiniz. Bu sayfa açıldığında üst kısımda yer alan “Farklılıkları Listele” butonunu açarak cihazlar arasındaki farkları daha net görebilirsiniz. Birçok karşılaştırma aracı yalnızca iki ürün karşılaştırma imkanı sunarken Vodafone karşılaştırma aracı 4 adet cihaz karşılaştırma imkanı sunar. Böylece tek ekran üzerinden 4 farklı cihazı birbiri ile kıyaslayabilirsiniz.

Telefon & Cihaz Karşılaştırma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem akıllı telefon hem de herhangi bir teknolojik ürün kategorisinde yer alan cihaz karşılaştırması yaparken, karşılaştırmanın sonucunda doğru karar verebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Şu noktalara dikkat ederek en verimli karşılaştırmayı gerçekleştirebilirsiniz;

 • Eğer akıllı telefon karşılaştırma işlemi gerçekleştirecekseniz, karşılaştıracağınız telefonların benzer segmentlerde yer almasına dikkat etmelisiniz. Örneğin amiral gemisi bir cihazla giriş segment bir cihaz karşılaştırırsanız bu iki telefonun özellikleri bu karşılaştırma doğru bir ürün kıyaslama olmayacaktır.

 • Tüm cihazlar için teknik özellik karşılaştırma sırasında karşınıza çıkacak teknik terimlerin ne ifade ettiğini öğrenmeniz, cihazın size ne kadar uygun olup olmadığını anlamanız konusunda oldukça önemlidir. Bu nedenle merak ettiğiniz tüm teknik terimleri internet üzerinden araştırabilirsiniz.

 • Cihaz karşılaştırma işlemine başlamadan önce satın almak istediğiniz cihazdan beklediğiniz özellikleri belirleyebilir ve not alabilirsiniz. Örneğin ekran büyüklüğü, kamera çözünürlüğü ya da pil kapasitesi gibi kendiniz için belirlediğiniz özellikleri not alarak bunları telefon özellikleri karşılaştır ekranında gördüğünüz detaylarla kıyaslayabilirsiniz.

 • Elektronik ürün karşılaştırma yapacağınız zaman bu karşılaştırmayı yalnızca teknik özellikler açısından değil fiyat açısından da yapmalısınız. Böylece benzer özellikteki cihazlar arasından bütçenize en uygun olanın hangisi olduğunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde akıllı telefon fiyat performans karşılaştırma imkanı da bulmuş olacaksınız.

 • Telefon model karşılaştırma yapmadan önce karşılaştıracağınız cihazların işletim sistemlerinin aynı olmasına da dikkat edebilirsiniz. Android ve iOS cihazlar birbirinden oldukça farklı özelliklere ve kullanım şekillerine sahip olduğu için benzer segmente sahip olsalar bile farklı işletim sistemine sahip telefonları kıyaslamak doğru olmayacaktır.

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir akıllı telefon alırken telefon özellik kıyaslama yapmanın yanı sıra dikkat etmeniz gereken farklı kriterler de bulunur. Bu kriterleri belirlemek hem kıyaslama yapacağınız modelleri daha kolay belirlemenizi hem de kendiniz için en uygun telefonu almanızı sağlar.

 • Cep telefonları karşılaştırma işlemine başlamadan önce satın almak istediğiniz cihazı ne için kullanacağınızı belirleyebilirsiniz. Örneğin iş için kullanacağınız bir cihaz alacaksanız yüksek kamera özellikleri ya da hızlı bir işlemciye ihtiyacınız olmayabilir. Öte yandan kişisel kullanım için bir telefon alacaksanız da tüm bu özelliklere fazlaca ihtiyaç duyabilirsiniz.

 • Akıllı telefon kullanırken en çok yaptığınız işlemleri göz önüne alabilirsiniz. Bazı kişiler akıllı telefonlarını yoğun şekilde dizi / film izlemek için kullanabilir. Bu durumda hızlı bir işlemci, kaliteli hoparlörler ve büyük bir ekran diğer tüm özelliklerden öncelikli olabilir. Bunun dışında eğer akıllı telefon ile fotoğraf ve video çekmek sizin için çok daha önemliyse alacağınız cihazda en önemli kriteriniz kamera özellikleri olacaktır.

 • Akıllı telefonlarla gerçekleştirilen bir diğer işlem de sıklıkla mobil oyun oynamaktır. Eğer alacağınız akıllı telefon ile oyun oynamak gibi bir hedefiniz varsa bu durumda hem ekran hem de işlemci özelliklerini önemsemeniz gerekir. Güçlü bir işlemci akıcı bir oyun deneyimi elde etmenizi sağlarken aynı zamanda cihazın fazla ısınmasını da önler.

 • Alacağınız telefon ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da teknik servis imkanıdır. Alacağınız marka ve model için yaşadığınız bölgedeki teknik servis ağını ve hizmet kalitesini göz önüne alarak akıllı telefon seçiminizi yapabilirsiniz.

Vodafone rehberliğinde beğendiğiniz teknolojik ürünlerin ya da özellikle akıllı cep telefonlarının özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Telefon karşılaştırma, akıllı saat karşılaştırma, tablet karşılaştırma gibi ihtiyaçlarınıza güvenilir ve güncel verilerle hızlı çözüm elde edebilirsiniz.