Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB

Tecno Spark 10 8GB

Renk: Beyaz
Dahili Hafıza: 128GB
Tarifeye ek
Tarifeye ek aylık ödeme seçeneği
Tarifeye Ek 12 Ay Taksitli Toplam Fiyat
10.668

Ücretsiz
İade
Taksitli
Ödeme
Kesintisiz
Destek

Seçtiğin cihazı inceleyerek almak için sana en yakındaki mağazayı görüntüle.
Bilgilendirme
Bilgilendirme

Kampanyalı fiyata sizi aşımdan koruma amaçlı ek internet paket ücreti de dahildir. Detaylar için sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikler
Öne Çıkan Özellikler

50MP Ultra Net Kamera, 90Hz Ekran Yenileme Hızı, 8MP Işıltılı Selfie Kamerası, 8+8GB Artırılabilir RAM, Etkileyici Tasarım

Ücretsiz Teslimat
Ücretsiz Teslimat

İstanbul içi ücretsiz 3 saatte hızlı teslimat, tüm illerde 3-6 iş günü içinde ücretsiz teslimat

Çözüm Uzmanı
Çözüm Uzmanı

Hem telefonunuzu seçerken, hem de satış sonrasında ihtiyacınız olan tüm konularda destek verecek Çözüm Uzmanlarımız Online Mağazada sizleri bekliyor. Tüm sorularınız için arayabileceğiniz özel uzman hattımız: 0542 756 70 00

Tecno Spark 10 8GB, şık tasarımı ve kullanımdaki pratikliği ile öne çıkan modeller arasında yer alır. Tecno Spark markasının sunduğu son ürünler arasında bulunan bu model, kullanıcı özellikleri ve fiyat performans ürünü olması ile dikkat çekiyor. Tecno Spark 10 incelemesi ile cihazı daha kapsamlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Tecno Spark 10 özellikleri ve fiyatı hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Tecno Spark 10 kullananlar memnun mu ya da Tecno Spark 10 yorumları gibi konularda yapacağınız online araştırmanızı kapsamlı kılacak teknik detaylara ulaşarak cihaz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Tecno Spark 10 8GB özellikleri, ürünün nasıl kullanılabileceği hakkında detaylar sunması açısından önemlidir. Tecno Spark 10 8GB özellikleri içerisinde hem teknik özellikler hem de tasarım özellikleri yer alır. Akıllı cep telefonlarının görünen kadar bir de görünmeyen bölümleri vardır. Burada yoğun bir sistem bulunur ve cep telefonunun kullanımını bu bölüm sağlar. Özellikler de aslında cep telefonunun nasıl çalıştığına, nasıl göründüğüne ve nasıl kullanılabileceğine dair detaylı bilgiler verir. Tecno Spark 10 8GB ürününün özellikleri içerisinde kamera, batarya ve işlemci gibi detayları da görmek mümkündür. Bu özellikler ürün seçiminde de belirleyici olur. Akıllı cep telefonu almak isteyen kişiler Tecno Spark 10 8GB ürünü ile birlikte markayı ve ürünün özelliklerini de değerlendirir. Tecno Spark 10 8GB ürünü bir kutu içerisinde sunulur ve bu kutuda birden fazla parça yer alır. Cihaz ile birlikte şarj adaptörü ve USB kablosu da vardır. Arka kapak için bir koruma kılıfı, ekran için ibr koruyucu film ve mikrofonlu kulaklık görülmektedir. Kart için çıkartma iğnesi, ürünü temsilen garanti belgesi ve hızlı başlangıç kılavuzu bulunmaktadır.
Tecno Spark 10 8GB teknik özellikleri içerisinde ürünün işlemci ve performans değerleri bulunmaktadır. Tecno Spark 10 8GB ürününün işletim sistemi Android üzerine kuruludur. İşletim sistemi versiyonu da Android 13 ile ifade edilir ancak yükseltilebilir versiyonu yer almaz. İşlemcinin belirlenen hızı 4x 2.3GHz – 4x 1.8HGz olarak belirtilir. Bu oran oldukça başarılı bir hız olarak görülmektedir. Ürünün işlemci tipi mobil olarak ifade edilir. Bir chipset markası da vardır ve MediaTEL Helio G37 olduğu bilinir. İşlemcinin adı da aynıdır. Tecno Spark 10 8GB ürünü teknolojik donanım açısından oldukça gelişmiştir. Buna kanıt olarak yüz tanıma özelliği sunulur. Yüz ile ekranın açılması söz konusudur. Elbette çift hatlı kullanım ve parmak izi okuyucu özelliği de bu akıllı telefon modelinde görülebilir. Tecno Spark 10 8GB ürününün RAM oranı 8 GB ile sınırlıdır. Bu da birçok telefonda görülen ortak ve yüksek bir orandır. Kullanılan sim tipi Nano Sim olarak sınıflanmıştır. Tecno Spark 10 8GB dahili hafızası a 128 GB olarak tek bir tipe sahiptir ve farklı bir versiyonu yoktur. Spark 10 8GB bağlantı için birçok opsiyona sahiptir. Bluetooth, Wi-Fi ve GPS gibi farklı bağlantı seçenekleri yer alır. Bluetooth için bu oran 5.0 olarak belirlenmiştir. Wi-Fi, hotspot ve direct seçenekleri aynı alanda yer alır. NFC bağlantısı da mümkündür.
Tecno Spark 10 ürününü edinmeden önce dış görünüşü de en az içeriği kadar önemli olur. Bu aşamada ilk bakılan faktör renktir. Tecno Spark 10 8GB ürünü 3 farklı renk seçeneğine sahiptir. Siyah versiyonu ile birlikte mavi ve beyaz seçenekleri de bulunur. Ürünün ekranı ve genel boyutu arasında fark vardır. Ekran için ifade edilen ölçüt 6.56 inç ile sınırlandırılır. Ürünün genel boyutu ise 163.89 x 75.39 mm olarak ifade edilir ve bu en ve boy ölçüsüdür. Derinliği ise 8.40 mm ile sınırlandırılır. Tecno Spark 10 8GB ürününün toplam ağırlığı ise 189.5 gramdır. Ürünün kasa tasarımı ile birlikte kamera tasarımı da kendisine hastır. Kamera arkada ve sol köşede yer alır. 3 farklı kamerası bulunur. Tecno Spark 10 8GB ürününün ekran özellikleri de en az görüntüsü kadar belirleyicidir. Ekran çözünürlüğü, ekran kalitesini ve performansını sergiler. Ekran çözünürlüğü olarak 720 x 1612 piksel ile ifade edilir. Ekranda yer alan teknoloji de TFT LCD teknolojisidir. Bu teknoloji içerisinde kontrast tonlar çok daha belirgin ve net olur. Ekran renk sayısı bilinmez iken ekran PPI oranı 269 ile ifade edilir. Ekran türü de aynı şekilde TFT kategorisinde görülebilir.
Tecno Spark 10 8GB ürününü tercih ederken kamera detaylarına da bakılır. Kameradaki birtakım değerler, doğru fotoğraf çekimi ve kaliteli fotoğraflar için oldukça önemlidir. Bu nedenle kameraların değerleri hakkında bilgi sahibi olunabilir. Tecno Spark 10 8GB ürünü içerisinde ön ve arka kamera olarak iki ayrı kamera grubu görülebilir. Ön kamera selfie kamerası olarak da bilinir ve 8MP ile sınırlandırılır. Arka kamera da ana kamera kategorisinde yer alır ve 50 MP ile ifade edilir. Ön kameranın çözünürlüğü 1920 x 1080 iken arka kamera video çözünürlüğü de 1920 x 1080 seçeneğine sahiptir. Ön kamera içerisinde arka kamera gibi flash özelliği de bulunur. Tecno Spark 10 8GB içerisinde ek kamera özellikleri de vardır. Ağır çekim ile birçok videoyu daha özgün çekimli hale getirmek mümkündür. Filtre olarak güzellik modu da bulunur ve cildi daha pürüzsüz göstermeyi amaçlar. Portre çekimi, süper gece özelliği, AR çekim, pro mod, panorama, doküman modu ve hızlandırılmış çekim olarak tüm bu özellikler telefonun kamerasında görülebilir.
Tecno Spark 10 8GB ürününden uzun süreli performans bekleyenler batarya özelliklerine bakılmalıdır. Tecno Spark 10 8GB ürünü değişebilir batarya özelliğine sahip değildir ve sabit bir bataryası bulunur. Ürünün pil kapasitesi 5000 mAh olarak ifade edilirken pil türü de Li-ion kategorisinde değerlendirilir. Bu pilin açılımı lityum ve iyon pildir. Bu pilin farkı diğer standart pillerden daha hızlı dolmasıdır. Bu sayede kısa sürede şarj olabilir. Depolama değerleri de bu kapsamda incelenmelidir. Çekilen fotoğrafların, videoların ve belgelerin depolanması için uygun alanı bulunan bir üründür. Spark 10 ürünü 128 GB’lik bir dahili hafızaya sahiptir. Hafıza kartı tipi de Micro SD kategorisinde bulunur. Aynı zamanda mikro SD ile arttırılabilir hafıza özelliği de vardır. Bu oran 1TB’a kadar çıkarılabilir.
Tecno Spark 10 fiyat bilgisi değişken olup birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Dahili hafıza, tasarımda kullanılan malzemeler ve işlemcinin detayları belirleyicidir. İşlemcinin gelişimi, kamera performansı incelenerek bir fiyatlandırma sunulur ki bunlar ürün tercihinde önem arz eder. Elbette marka gibi faktörler de fiyatı belirleyen temel faktörler arasındaki konumlanır. Tecno Spark 10 8GB fiyatları için kapsamlı ve güncel bir değerlendirmeyi Vodafone ile yapabilirsiniz. Ayrıca cep telefonları, tablet ve bilgisayaları, giyilebilir aksesuar ya da telefon aksesuarları kategorisinde bulunan cihazları faturaya ek ödeme kolaylığı ile sipariş edebilirsiniz.
0
Ekran Boyutu
Ekran Boyutu
6.56 inç
Pil
Pil
5000 mAh
Kamera
Kamera
8MP Ön / 50MP Arka
Ağırlık
Ağırlık
189.5 gr
Boyut
Boyut
163.89 x 75.39 mm
Genişlik
Genişlik
8.40 mm
Ağırlık & Boyut
Ağırlık
189.5 gr
Boyut
163.89 x 75.39 8.40 mm
Ekran Boyutu
6.56 inç
Görüntü Kalitesi
Ekran Çözünürlüğü
720 x 1612 piksel
Ekran Teknolojisi
TFT LCD
Ekran Renk Sayısı
-
Ekran PPI
269 PPI
Ekran Türü
TFT
İşlemci & Performans
İşletim Sistemi
Android
İşletim Sistemi Versiyonu
Android 13
Planlanan Yükseltilebilir Versiyon
-
İşlemci Hızı
4x 2.3GHz - 4x 1.8GHz
İşlemci Tipi
Mobil
GPU türü
-
Chipset
MediaTek Helio G37
İşlemci Özellikleri
-
İşlemci Adı
MediaTek Helio G37
Yüz Tanıma
Var
Göz Taraması
Yok
Çift Hatlı
Evet
Parmak İzi Okuyucu
Var
RAM
8GB
Depolama
Dahili Hafıza
128GB
Hafıza Kartı Tipi
Micro SD
Artırılabilir Hafıza (micro SD)
1TB
Kamera & Video
Ön-Selfie Kamera (MP)
8MP
Arka-Ana Kamera (MP)
50MP
Ön kamera Video Çözünürlüğü
1920 x 1080
Arka Kamera Video Çözünürlüğü
1920 x 1080
Ön Kamera Flash
Var
Ek Kamera Özellikleri
Ağır Çekim, Güzellik Modu, Portre Çekimi, Süper Gece, AR Çekim, Pro Mod, Panaroma, Döküman Modu, Hızlandırılmış Çekim
Batarya
Değişebilir Batarya
Hayır
Pil Kapasitesi (mAh)
5000 mAh
Pil Türü
Li-ion
Kablosuz Şarj
Hayır
Şarj Girişi
TYPE-C
Konuşma Süresi(saat)
-
Bağlantı
Bluetooth Versiyonu
5.0
Wi-Fi
2.4GHz - 5GHz
Wi-Fi hotspot
Var
Wi-Fi Direct
Var
4G Frekans Bandı
4G-B1|3|5|7|8|20|28A|38|40|41
3G Frekans Bandı
3G-B1|5|8
2G Frekans Bandı
2G-B2|3|5|8
GPS
Var
Assisted-GPS
Var
Glonass
Var
NFC(Yakın Alan İletişimi)
Var
Mobil Bağlantı Hızı
4.5G
Sensörler
G Sensörü, E pusula, Sanal Jiroskop, Ortam Işığı Sensörü, Yakınlık Sensörü, Parmak İzi Sensörü
DLNA
-
Diğer
Çift Sim
Evet
SIM Kart Türü
Nano Sim
USB Bağlantı Tipi
Type-C
UBS 2.0
Yok
Tecno Spark 10 8GB
Tecno Spark 10 8GB
4.60
/ 5 üzerinden
25 değerlendirme
Genel Değerlendirme
5
% 804
% 153
% 42
% 11
% 0

Ürün Özelliklerine Göre Değerlendirme
Batarya
5
Dayanıklılık
5
Kullanım Kolaylığı
5
Genel Memnuniyet
5
25 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor
SK
3 Gün önce, Sİ** K.** - Bitlis

güzel marka

ZK
104 Gün önce, ZE** K.** - Eskişehir

aldım bi kaç ay oldu yeni yeni keşif ediyorum memnunm aynısından anneme de aldık kullanışlı görünüşü gayet güzel sadece şarjı bir gün gidio ama ben çok video izliyorum ondanda olabilir tavsiye edilecek bi telefon

148 Gün önce, SE** Ö.** - Balıkesir

bitmek bilmeyen bır şarjı var ıkı gün kullanıyorum. cıhaz es degerlerıne göre çok çok ıyı, redmı kullanıyordum ama redmı den de ıyı tavsıye ederım kamera ses ıyı

YK
152 Gün önce, YI** K.** - İstanbul

emsallerine gore baya iyi..Tavsiye ederim ...

TA
158 Gün önce, TA** A.** - Ankara

evet cihaz kullanıldıkça kendini belli ediyor ilk izlenimlerim kamerası güzel çekim yapıyor ben beğendim kasma falan yok ama şarjı malesef çok dayanmıyor 5000 mAh olmasına rağmen tez bitiyor alınırmı alınır tavsiye edilir

Cihaz/Şarj Adaptörü/USB Kablosu/Ekran Koruyucu Film/Arka Kapak Koruma Kılıfı/Mikrofonlu Kulaklık/Çıkartma İğnesi/Garanti Belgesi/Hızlı Başlangıç Kılavuzu

0