Vodafone HD Ses Teknolojisi

Sevdiklerin hep yanındaymış gibi konuş diye
HD Ses Teknolojisi Vodafone 4.5G’de.

HD Ses Teknolojisi'den faydalanmak için hemen 4.5G'li ol! HD Ses Teknolojisi'den faydalanmak için hemen 4.5G'li ol!

HD Ses Teknolojisi (VOLTE) Nedir?

 • HD Ses Teknolojisi ile birlikte telefon görüşmelerinizde HD+ olarak adlandırılan berrak ses kalitesine kavuşuyorsunuz.
 • Berrak ses kalitesi ile beraber artık kalabalık bir ortamda veya arkada yoğun gürültünün olduğu ortamlarda bile sessiz bir odada konuşuyor gibi iyi bir ses deneyimi yaşayabiliyorsunuz.
 • Normal telefon görüşmelerinde yapılan konferanslar, VoLTE ile bir adım daha ileriye giderek görüntülü olarak gerçekleştirilebiliyor.
 • VoLTE, aynı anda veri ve ses kullanımına izin verdiği için telefon görüşmeleri sırasında telefonunuz arka planda dosya indirmeye ya da göndermeye devam edebiliyor.
 • Bir arkadaşınızı aradığınızda bazen telefonun çalması 5 – 10 saniyeden daha fazla sürebiliyor. Bu teknoloji ile birlikte, sesli aramaların bağlanması neredeyse 1 saniye içerisinde gerçekleşiyor.


Vodafone HD Ses Teknolojisi servisinden nasıl yararlanabilirim?

Uyumlu Telefonlar

HD Ses Teknolojisi ile HD kalitesinden faydalanmak için uyumlu bir telefona sahip olmalısınız. Uyumlu cihazların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Vodafone 4.5G

HD Ses Teknolojisi bir 4.5G servisi olduğundan 4.5G sim kartınız ve aboneliğiniz de olmalı. 4.5G yazıp 4545'e ücretsiz SMS göndererek 4.5G servisinizi açabilirsiniz.

Telefon Ayarları

Telefonunuzun ayarlar bölümünden «HD Ses Teknolojisi kullan» seçeneğini aktive etmelisiniz.

Telefonunuzun HD Ses Teknolojisi ayarını 3 adımda yapabilirsiniz

HD Ses Teknolojisi servisinden yararlanabilmeniz için telefonunuzda güncel cihaz yazılımının yüklü olması gerekmektedir.

1

Telefon ayarlarınızdan hücresel sekmesini açın.

2

Hücresel veri seçeneklerinden LTE'i aktifleştire tıklayın.

3

HD Ses Teknolojisi servisini açmak için "Ses ve Veri'ye" tıklayın.

HD Ses Teknolojisi servisi gibi bütün 4.5G servisleri ve özelliklerinden yararlanmak için hemen 4.5G aboneliğinizi yapın!

Detaylı Bilgi İçin Tıkla Hemen 4.5G'li ol!
 • Cihazım HD Ses Teknolojisi uyumlu olmasına rağmen neden HD Ses Teknolojisi'den faydalanamıyorum?

  HD Ses Teknolojisi servisinden yararlanabilmeniz için telefonunuzda en güncel cihaz yazılımının yüklü olması gerekmektedir. Eğer telefonunuz yazılımı güncel ise 4.5G aboneliğinizin ve de telefon ayarınızın açık olup olmadığını kontrol edin. 4.5G aboneliğinizi kotrol etmek için 4.5G yazıp 4545'e ücretsiz SMS atabilirsiniz.

  HD Ses Teknolojisi ile herkes ile HD kalitesinde görüşebilir miyim?

  HD Ses Teknolojisi üzerinden olan aramalar sadece Vodafone'lu aboneler arasında yapılabilir.

  HD Ses Teknolojisi ile HD kalitesinde görüşmek haricinde neler yapabilirim?

  HD ses kalitesi ile beraber artık kalabalık bir ortamda veya arkada yoğun büir gürültünün olduğu ortamlarda bile sessiz bir odada konuşuyor gibi iyi bir ses deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Normal telefon görüşmelerinde yapılan konferanslar, HD Ses Teknolojisi ile bir adım daha ileriye giderek görüntülü olarak gerçekleştirilebiliyor. Aynı anda veri ve ses kullanımına izin verdiği için telefon görüşmeleri sırasında telefonunuz arka planda dosya indirmeye vs. devam edebilir. Bu teknoloji ile birlikte, sesli aramaların bağlanması neredeyse 1 saniye içerisinde gerçekleşiyor.