Telsiz Kullanım Ücreti

Yükleniyor

Telsiz Kullanım Ücreti

Faturasız bireysel aboneliklerde bir önceki sene sonu (31 Aralık) itibari ile Vodafone abonesi olan abonelerin tümü tahsilat kapsamındadır. Vodafone, tüm faturasız aboneler için tahakkuk eden yıllık telsiz kullanım ücretini, müşterilerden 12 eşit taksit ile almaktadır.

Yıl içinde yeni hat alarak Vodafone’a gelen aboneler için, yılın geriye kalan ayları dikkate alınarak tahakkuk eden kullanım ücreti aylık olarak eşit taksitler halinde tahsil edilir.

Numara taşıma yolu ile karşı operatörden Vodafone’a gelen aboneler için, diğer operatörde Telsiz kullanım ücreti ödenmiş ise Telsiz Kullanım Ücreti alınmayacaktır.

Faturalı hattan faturasız hatta geçen abonelerden, yıl sonuna kadar olan Telsiz Kullanım Ücreti son faturasında tahsil edilir, faturasız tarifede iken yıl sonuna kadar tahsilat yapılmaz.

Faturasız hattı devir alan müşteriden, devir aldığı faturasız hat için yılın kalan aylarında telsiz kullanım ücreti tahsilatı yapılmaya devam edilir.

Faturasız abonenin tahsilat esnasında yeterli bakiyesi bulunmaması durumunda Cep Avans hesabından tahsilat yapılacaktr. İlgili avans hesabının da yeterli olmaması durumunda abonenin hesabında yer alan tutar kadar parçalı tahsilat yapılacaktır. Kalan tutar tahsil edilmek üzere devir edecek ve ilk yükleme mikarı içinden tahsil edilecektir.

Faturasız abonelerimiz, Telsiz Vergisi Borcunu ÜCRETSİZ olarak sorgulayabilir!

Telefondan *7000# tuşlanıp Ara tuşuna basılır.


4 seçenekli menünün 1.seçeneği olan Hat İşlemlerim seçilerek giriş yapılır.


4 seçenekli yeni menünün 4.seçeneği olan Telsiz Kullanım Ücreti seçilerek giriş yapılır.


Birikmiş telsiz vergisi borcu ekranda belirir.

  • 1 Ocak 2017 itibari ile, yeni faturasız hat alarak Vodafone abonesi olan abonelerden ve mevcut faturasız Vodafone abonelerinden, yıllık 18,95 TL olan telsiz kullanım ücreti aylık taksitler halinde alınacaktır. (Aralık ayında 1,64 TL , diğer aylarda ise 1,64 TL olarak)
  • 2017 yılı içinde numarasını Vodafone faturasıza taşıyan abonelerimizden işlem yaptıkları tarihten 2017 yılı sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti alınmayacaktır.
  • Faturasız abonenin tahsilat esnasında yeterli bakiyesi bulunmaması durumunda Cep Avans hesabından ilgili ücret düşülecektir. Avans hesabının da yeterli olmaması durumunda bakiye tahsil edilmek üzere devir edecek ve ilk yüklemeyle birlikte bakiyeden düşülecektir.
  • Telsiz Kullanım Ücreti, abonenin bakiyesinden düşüldükten sonra ardından USSD ile abonelere bilgilendirme yapılacaktır.
  • Telsiz Kullanım Ücreti tarafımızdan peşinen ödenen ve ilgili tarihten sonra faturasız hatlardan faturalı hatlara geçen aboneler, 2016 yılına ait aylık telsiz kullanım ücreti taksidi bir sonraki faturalarından başlamak kaydı ile tahsil edilmeye başlanacaktır.
  • Faturalı hattan faturasız hatta geçen abonelerden, yıl sonuna kadar olan Telsiz Kullanım Ücreti son faturasında tahsil edilecek olup, faturasız tarifede iken yıl sonuna kadar tahsilat yapılmayacaktır.
Şifrenizi almak için S yazıp 7000'e ücretsiz SMS gönderin.