Yükleniyor

Vergiler

 • Telsiz Ruhsatname Ücreti:
  Adlarına GSM hattı tesis edilen faturalı aboneler, bir kereye mahsus olmak üzere mevcut değeri 19,68 TL olan Telsiz Ruhsatname Ücreti, işlemi takip eden ilk faturadan itibaren 12 eşit taksite bölünerek tahakkuk edilmeye başlanır. 2017 yılı içinde numarasını Vodafone faturasıza taşıyan abonelerimizden işlem yaptıkları tarihten 2017 yılı sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti alınmayacaktır.
 • Telsiz Kullanma Ücretleri:
  GSM aboneleri, mevcut değeri 19,68 TL olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yıllık kullanım bedelini aboneliklerinin devam ettiği müddet boyunca 2017 yılı Aralık ayında 1,57 TL, diğer aylarda ise 1,64 TL olarak ödeyecektir.
 • Katma Değer Vergisi:
  Tesis İşlem, Sair İşlem, aylık sabit, görüşme ve gecikme faizi ücretlerinin toplamı üzerinden %18 Katma Değer Vergisi uygulanır.
 • Özel İletişim Vergisi:
  Adlarına GSM hattı tesis edilen aboneler, bir kereye mahsus olmak üzere mevcut değeri 47 TL olan Özel İletişim Vergisi bedelini öderler. Ayrıca, Tesis İşlem, aylık sabit ve görüşme ücretlerinin %25'i kadar Özel İletişim Vergisi öderler. 1 Mart 2009 tarihinden mobil internet erişim hizmeti ÖİV oranı %5'tir. Yukarıdaki vergiler, Vodafone tarafından abonelerine faturalarında tahakkuk ettirilir ve ilgisine göre Maliye Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na ödenir
Vergiler Tarife Tablosu
VERGİ TİPİ TL
Özel İletişim Vergisi 47,00 TL
Özel İletişim Vergisi %25
KDV %18
Telsiz Kullanma Ücretleri 19,68 TL
Telsiz Ruhsatname Ücreti 19,68 TL
 • Bireysel Aboneler - Tüm başlangıç vergilerini 12 eşit taksitle öderler.
 • Diplomatlar - KDV, Özel İletişim Vergisi, Damga Vergisi dışındaki tüm vergileri öderler.
 • Devlet Memurları - Damga vergisi dışındaki tüm vergileri öderler.
  Damga vergisi, KDV ve Özel İletişim Vergisi yüzdelik olarak hesaplanmaktadır. Diğer vergiler sabittir. Tüm vergiler faturalı abonelerin faturalarında ayrıntılı olarak belirtilmektedir.
 • Bireysel aboneliklerin sonlandırılması durumunda kalan taksitler abonenin faturasına yansıtılır.
Şifrenizi almak için S yazıp 7000'e ücretsiz SMS gönderin.