Vodafone Faturalı Hat İşlemleri

Yükleniyor

Vodafone Yasal E-Fatura

Vodafone Yasal e-fatura, dijital imza teknolojisi sayesinde, e-posta yoluyla veya Online Self Servis üzerinden verilen, tüm devlet kurum ve kuruluşlarında geçerli olan, ücretsiz fatura servisimizdir.Hemen e-faturaya geçin

E-Fatura hakkında daha detaylı bilgi için videomuzu izleyin!Online Self Servis'te "Fatura İşlemleri"nin altından seçiminizi yapabilir, Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak veya Vodafone Cep Merkezlerinden talebinizi iletebilir, 7000'e efatura(boşluk)e-posta adresinizi yazıp ücretsiz göndererek e-fatura aboneliğinizi, smsfatura yazıp ücretsiz gondererek ise SMS fatura aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

SMS fatura aboneleri de fatura tutar ve son ödeme tarihi bilgilerini SMS yoluyla alıp, istedikleri takdirde Online Self Servis'ten(www.vodafone.com.tr) kullanım detaylarını görüntülüyebilirler.

Yasal E-faturanızın arka sayfasını görüntülemek için tıklayın.

 • Kağıt israfını engelleyerek, çevrenin korunmasına katkıda bulunurken,
 • Faturalarınızın postada gecikmesinden ve kaybolmasından etkilenmez,
 • Geçmişe dönük fatura kontrolü ile faturalarınızı arşivleyebilir,
 • Üstelik detaylı kullanım bilgisine de ücretsiz olarak sahip olursunuz.

SMS fatura aboneleri de fatura tutar ve son ödeme tarihi bilgilerini SMS yoluyla alıp, istedikleri takdirde Online Self Servis'ten(www.vodafone.com.tr) kullanım detaylarını görüntülüyebilirler.

Elektronik Fatura ve İmza Özellikleri

Elektronik Fatura Kayıt Sistemi kapsamında, elektronik fatura kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.
 • Türkiye genelinde elektronik fatura, sadece Elektronik Fatura Kayıt Sistemlinden yararlanan mükellefler tarafından oluşturulmakta ve gönderilmektedir. EFKS kapsamında olmayan mükelleflerin gönderecekleri herhangi bir dijital belgenin vergi mevzuatı kapsamında fatura olarak kabul edilmesi mümkün bulunmamaktadır.
 • EFKS kapsamında elektronik fatura gönderme izni verilen mükellefler www.efatura.gov.tr adresinde duyurulmaktadır.
 • EFKS kapsamındaki mükellefler tarafından oluşturulan elektronik faturalar, faturada bulunan bilgilerin değiştirilmesini önlemek ve faturanın geldiği kaynağı doğrulamak amacı ile 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu çerçevesinde güvenli elektronik imza ile imzalanmış olmalıdır. Bu nedenle, iletilen e-faturaların üzerinde yer alan elektronik imzanın doğrulanması güvenliğiniz açısından önemlidir.
 • e-Fatura üzerinde yer alan güvenli elektronik imzanın doğrulanabilmesi için, e-fatura dosyasının Adobe Acrobat Reader 8.1.2 ve üzeri bir versiyon ile açılması gerekmektir. Adobe Acrobat Reader 8.1.2'yi ücretsiz olarak bilgisayarınıza yükleyin.
 • Adobe Acrobat Reader programı ile açılan e-fatura dosyasındaki elektronik imza doğrulanması ile ilgili olarak son olarak sertifika ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bir defaya mahsus olarak yapılacak ayarlama sonucunda gönderilen tüm faturalarda yer alan imza doğrulamasını yapmak mümkün olacaktır. Sertifika ayarları ve imza doğrulaması ile ilgili açıklamalar için lütfen tıklayınız.
 • Faturanın elektronik fatura kayıt sistemine kayıtlı olduğu www.efatura.gov.tr/faturasorgula linkinden Müşteri Fatura ID'si ve fatura tutarı girilerek kontrol edilir. Fatura doğrulama ile ilgili açıklamalar için lütfen tıklayınız.
 • Reader programının uygun versiyonu yüklendikten ve sertifika ayarları yapıldıktan sonra, dosyanın açılışı sırasında otomatik olarak mavi renk içerisinde görüntülenen mesaj gelen dökümanın elektronik imza ile imzalandığını ifade etmektedir.
 • Kurumsal aboneler için Elektronik Ortamda İletilen Ayrıntılı Fatura ücretsizdir.