Discord Nedir

23 Ekim 2023

Discord Nedir

Oyun oynarken veya farklı  aktiviteler esnasında arkadaşlarınla iletişim kurmak isteyebilirsin. Bugun bahsedeceğimiz Discord tam da bunu özgür bir şekilde yapabilmeni sağlıyor. ‘’Discord nedir?’’ sorusuna detaylı bir yanıt vererek, tanımayanlarla da tanıştıralım Discord’u. Discord ücretsiz şekilde kullanabileceğin online bir sohbet platformu. Discord’da sohbet etmek dışında daha pek çok şey yapabilirsin. Birkaç yıldır hayatımızda olan Discord günümüzde milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Hadi gittikçe popülerleşen Discord hakkında merak edilen soruları yanıtladığımız yazımıza alalım seni.

 

Discord Ne İşe Yarar?

 

Discord milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. İster aynı ülkede olun isterseniz dünyanın iki ayrı ucunda. Fark etmez. Discord’da arkadaşlarınla kaliteli ve kesintisiz bir sohbette buluşabilirsin. Peki, özellikleri saymakla bitmeyen Discord ne işe yarar? Discord kısaca, diğer kullanıcılar ile hızlı bir şekilde iletişim kurmanı sağlıyor. Sohbetin yanı sıra genel kullanım alanları arasında, çevrimiçi bilgisayar oyunları bulunuyor. Takım halinde girilen oyunlarda, iletişim aracı olarak Discord tercih ediliyor. Discord’un güçlü altyapısı her daim arkadaşlarınla kaliteli şekilde sohbet edebilmene olanak tanıyor. Oyun oynarken anlık tepkiler ve iletişimler önem kazanıyor. Discord sayesinde, arkadaşlarını anlık ve net olarak duyabilirsin. Bunun yanı sıra arkadaşlarınla, yazılı veya görüntülü olarak da sohbet edebilirsin. Hatta dilersen Discord üzerinden canlı yayın bile açabilirsin. Discord ile yapılabileceklerin sınırı yok! Discord sunucular üzerine kurulu olan bir platform. Bu sebeple öncelikle bir sunucuya sahip olmalı veya sunucuyu kurmalısın. Neyse ki bu işlemi oldukça kolay ve ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsin. Sunucunu yalnızca arkadaşlarınıza özel olacak şekilde açabilir veya tüm herkesle paylaşabilirsin. Açık odalar sayesinde arkadaşlarınla iletişim kurmanın yanında yeni kişiler ile de tanışabilirsin.

 

Discord’da Neler Yapılabilir?

 

Discord’da yapılabilecekler sınırsız. Discord çok amaçlı bir kullanıma sahip. Profesyonel görüşmelerini Discord üzerinden sürdürebileceğin gibi, eğlence amaçlı kullanımların için de Discord’u tercih edebilirsin. Discord gün geçtikçe daha çok kullanıcıya ulaşıyor. Çünkü hızlı ve kesintisiz bir iletişim sunuyor.  Popüler iletişim platformu Discord ile yapılabilecekler listesini senin için hazırladık;

 

• Açtığın sunucuya bot ekleyebilirsiniz.

• Arkadaşlarını ekleyerek, özel odalar oluşturabilirsin.

• Discord’da kimi duyacağını veya kimin seni duymasını istediğini seçebilirsiniz. Böylelikle özel sohbetlerini de rahatlıkla sürdürebilirsin.

• Discord üzerinden ekranını dilediğiniz kişi ile paylaşabilirsin.

• Arkadaşlarınla müzik paylaşıp dinleyebilirsin.

• İstediğin kişilerle film izleyebilir ve hatta okul veya iş alanındaki çalışmalarını beraber yürütebilirsiniz.

 

Vodafone FreeZone oyun severlerin her zaman yanında! Vodafone FreeZone’a gelen oyuncular, sınırsız oyunların tadını çıkarıyor ve internetinden yemeden diledikleri oyunu oynuyor. FreeZone Genç Red Tarifeleri ile yanında. Popüler uygulamalar kullanılırken internet aşımları yapılabiliyor. Vodafone FreeZone Genç tarifeleri ile internet aşımı geride kaldı. Dünyaca ünlü oyunlar ve Discord, Spotify, Twitch gibi en çok kullanılan platformlar Genç Red tarifeleri ile internetinden yemiyor.

 

İnternetini kafana takmadan Discord’da özgürce takılabileceğin FreeZone tarifelerini hemen incele!

 

Teklifleri Gör!