Perakende

Günümüzde perakendeciler satışları artırmak, büyümeyi sürdürmek, riskleri kontrol altına almak ve her fırsattan maksimum çıktı elde etmek için büyük bir baskı altında. Sektörde, internet üzerinden ve mağaza içi alışveriş arasındaki sınırlar gün geçtikçe ortadan kalkarken müşteriler her zamankinden daha talepkar ve daha dijital bir hale geldi. Şirketler ise insanların alışveriş yapmayı seçtiği yöntemleri ele almak için aktif olarak yeni stratejilere yatırım yapmaya başladılar ve bunu yaparken maliyetlere dikkat etme durumundalar.

Perakendeciler mağaza içi etkileşimi artırmak, pazarlama faaliyetlerini güçlendirmek, müşterilerin davranışlarını takip etmek ve memnuniyetlerini arttırmak için IoT kullanmaya başladılar. Perakendeciliğin geldiği nokta sadece rafların dolmasını sağlamak değil, tüketicilere tatmin edici deneyimler sunmak yönünde ilerlemekte.

Müşteri Hikayeleri

Arçelik

Sektöründe dijitalleşmeye öncülük eden Arçelik, enerji otomasyonuna ve tasarrufa çok önem veren bir şirket. Bu bağlamda mağazalarda yapılan araştırmalar sonucunda aydınlatmadan kaynaklı %25 ve iklimlendirmeden kaynaklı %60 oranında bir elektrik faturası artışı gözlemleyen Arçelik, tasarruf sağlamak için bir arayış içindeydi.

Türkiye’nin dijital dönüşüm öncüsü olarak, Arçelik’in bu ihtiyacını Red Energy adlı çözümümüz ile karşıladık. İşletmelerdeki elektrik giderlerini düzenli olarak takip etmeye ve açma/kapatma özelliği olan makine ve cihazları yönetmeye yarayan bu çözümle Arçelik’le olan dijital iş ortaklığımızı büyüttük ve iklimlendirme ve aydınlatmanın merkezi bir sistemden kontrolü ile ilgili bir proje geliştirdik.

Geliştirilen proje sayesinde Arçelik Kadıköy şubesinin enerji tüketiminde %20 oranında bir tasarruf sağlandı. İş ortaklığının devamında proje Arçelik’in diğer mağazalarına taşınarak tasarrufun artırılması hedefleniyor.

Gratis

79 ilde 650’den fazla mağazasıyla Gratis, her gün 10 binden fazla ürün çeşidini müşterileriyle buluşturuyor. Müşteri memnuniyetini korumak için depoya giren binlerce ürünün tedariğini tüm mağazalara doğru bir şekilde sağlamak zorunda olan Gratis’in güçlü ve güvenilir bir teknoloji altyapısına ihtiyacı vardı.

Türkiye’nin dijital dönüşüm öncüsü olarak, Gratis’in bu altyapı ihtiyacını MPLS VPN ve DDOS koruma hizmeti adlı çözümlerimizle karşıladık. MPLS VPN altyapısıyla tüm mağazalar merkeze bağlanırken, DDOS koruma hizmeti ile veriler siber saldırılara karşı korunuyor.

Vodafone Business altyapısı sayesinde depolar ve mağazalar arasındaki veri akışı hızlı ve kesintisiz bir şekilde sağlanırken müşterilerin beklentileri eksiksiz karşılanıyor. Bu sayede müşteri memnuniyeti artmaya ve Gratis daha da büyümeye devam ediyor.

Big Chefs

48 şubede 2250’den fazla çalışanıyla Big Chefs, yılda 5 milyondan fazla müşteriyi ağırlıyor. Müşteri memnuniyetini korumak, sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve farklı lokasyonları merkezi olarak takip edebilmek için firmanın teknolojik çözümlere ihtiyacı vardı.

Türkiye’nin dijital dönüşüm öncüsü ve dünyanın lider IoT sağlayıcısı olarak, Big Chefs’in bu altyapı ihtiyacını Dijital Perakende Hizmetleri adlı çözümlerimizle karşıladık. Bu hizmetler depo ve stok takibi, kişi sayar ve dolap takibi gibi birçok fayda sağlıyor.

Vodafone Business’ın uçtan uca çözümleri sayesinde enerji ölçümü, verimlilik ve müşteri memnuniyeti konularına çözüm bulan Big Chefs, doğru veriye doğru şekilde ulaşarak büyümesini sürdürüyor.

Perakende Sektörüne Özel Çözümlerimiz

Dijital Perakende Servisleri

Dijital Perakende Servisleri

Kişi sayar, dolap takibi, satış temsilcisine hızlı ulaşım butonu ve depo/stok takibi gibi çözümlerle hizmetinizi dijitalleştirebilirsiniz.

Vodafone Fiber

Vodafone Fiber

Kurumunuzun internet ihtiyacını, Vodafone Net’in fiber optik alt yapısı üzerinden, kesintisiz ve hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz

Heatmap

Heatmap

Yoğunluk Analizi Hizmeti, Vodafone kullanıcılarının belirli bir gün ve saat aralığındaki yoğunluklarının harita üzerinde görselleştirilebildiği dinamik bir veridir. Bu çözüm sayesinde mağazanızı ziyaret eden müşterilerle ilgili bir çok analize ulaşabileceksiniz.

Dijital Ekran Yönetimi

Dijital Ekran Yönetimi

Vodafone Dijital Ekran Yönetimi çözümüyle şubelerinizdeki tüm ekranları anlık olarak takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

main_icn_24_7_support360-view4gmain_icn_Accessoriesmain_icn_Add_or_Plusmain_icn_Appsapps-hiapps-midarrow-leftarrow-rightmarket_icn_Batterybill-or-report-midblockblog-hi-darkbroadband-device-hi-darkbroadband-midbroadband-devicebundles-hi-dark businesscalendarmarket_icn_Minutescalls-contacts-midmain_icn_Cameramain_icn_Chatcherries-pointsmain_icn_Chevron_downmain_icn_Chevron_leftmain_icn_Chevron_rightmain_icn_Chevron_upclock-hi-darkmain_icn_Clock_or_Timedmain_icn_Closecommunity-or-foundation-midmain_icn_Community_or_Foundationconnectivityconverged-propositioncustomer-caredashboard-hi-dark dashboard-hidashboard-midmain_icn_Dashboarddata-midmarket_icn_Data_Sharingmarket_icn_Dealsmain_icn_Deletedeliverymain_icn_Dislikedocument-midmain_icn_Downloadmain_icn_Editentertainment-hi-darkerror-circleerror-simplemain_icn_Social_Facebookmain_icn_Filtermain_icn_Filtersocial-google-plushelp-hi_1helphome-02-hiinfo-circleinfographic-hi-darkinsurance-hicountry-or-international-hi-dark landline-or-call-midmain_icn_Landline_or_Callmain_icn_Likemarket_icn_LinkedInlocation-himain_icn_Locationmail-new-hi-darkmail-read-hi-darkmail-newmarket_icn_Screen_sizemembersmain_icn_Menumarket_icn_SMSmobile-broadbandmobile-hi-dark mobile-midmain_icn_Mobilemultiscreen-hitouchscreen-himy-vodafone-midBenim Vodafone'umnetwork-hi-dark network-signal-hinetwork-signal-midmain_icn_Network_signaloffer-badge-percentmarket_icn_Offer_badgemain_icn_Pausepayg-hi-darkpayg-hipayg-midmain_icn_PAYGsocial-paypalmain_icn_Photospie-chartplay-hi-darkmain_icn_Play_circlemain_icn_Play_arrowmain_icn_Add_or_Plusprintmain_icn_Privacyrank-virtuoso0_rating5_ratingmain_icn_Ratingsrecommendationrecord-hi-dark refreshmain_icn_Bill_or_Reportmain_icn_Reportsreturn-productroaming-hi-darkroaming-midmain_icn_Roamingsearch-hi-darkmain_icn_Searchsecurity-hi-darksecurity-hisecurity-midmain_icn_Securitysettings-hi-darksettings-hishareshopping-trolleyshoppingsim-midmain_icn_SIMmarket_icn_SIM_Swapmain_icn_Chatsocial-facebooksocial-google-plussocial-linkedinsocial-twittersocial-youtubemain_icn_Studenttail [Converted]text-midmain_icn_Textthumbs-hi-darktickmain_icn_Tick_simpletop-up-hi-darktop-up-hitop-up-midmain_icn_Top_uptv-hi-darkmain_icn_TVmain_icn_Social_Twitterupgrade-midusersvideomain_icn_ViewedVF_Logo market_icn_Vodafone_storevoice-of-vodafone-alerts-midvoice-of-vodafone-alertswarning-hi-darkwarning-hi-darkwarningweightwhite-paper-midcountry-or-international-midmarket_icn_Multinationalsocial-youtube