Kamu

Akıllı şehirler, kentsel büyümenin yaratmış olduğu talebe cevap verebilmek için gereklidir. IoT teknolojileri akıllı şehirlerin kalbinde yer alarak vatandaşların refah seviyesini yükseltmektedir. IoT çözümlerine sahip olan akıllı şehirler; trafiği gerçek zamanlı olarak yönetebilir, zorlu altyapılar için bakım ve onarımları otomatik olarak zamanlayabilir, tüm binalardaki enerji kullanımını ve çevre kirliliğini en verimli şekilde yönetebilir ve vatandaşları ve işletmeleri daha etkin bir şekilde suçtan koruyabilir.

Bilgi ve iletişim teknolojileri verimlilik ve reform için büyük bir itici güç. Bu nedenle, Vodafone Business olarak şehir sakinlerine ve kuruluşlara hizmet sunma şeklinizi geliştirmenize yardımcı olabiliriz. Çözümlerimiz, kamu kurumlarının ve vatandaşların verilerinin daha fazla güvenliğinin sağlanması için ihtiyaçlarınızı karşılarken, yaygın maliyet azaltma zorluklarının üstesinden gelebilir.

Müşteri Hikayeleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden Bursa’yı daha da ileriye taşımak için faaliyetlerini sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, vatandaşlarına daha iyi hizmet sunabilmek ve dijitalleşmek için çözümlere ihtiyacı vardı.

Türkiye’nin dijital dönüşüm öncüsü ve dünyanın lider IoT sağlayıcısı olarak, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bu ihtiyacını Sevgi Çipi, Araç Takip Sistemi ve Toplu SMS çözümlerimizle karşıladık.

Sevgi Çipi projesiyle Alzheimer’lı hastaların yakınları tarafından takip edilmesine imkan sağlayan belediye, Araç Takip Sistemi hizmetiyle hafriyat araçlarını takip etmeye başladı ve Toplu SMS hizmeti sayesinde il halkına anlık olarak ulaşabilme imkanı elde etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu projelerle süreçlerini ve hizmetlerini dijitalleştirerek akıllı şehirciliğe öncülük etti.

Burulaş

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden Bursa’nın ulaşım altyapısı faaliyetlerini yöneten Burulaş, yolculara daha iyi hizmet verebilmek için sistemlerini daha güvenli ve hızlı hale getirmeye ihtiyaç duyuyordu.

Türkiye’nin dijital dönüşüm öncüsü olarak, Burulaş’ın bu ihtiyacını Vodafone Veri Merkezi ve Vodafone Fiber hizmetlerimizle karşıladık. Veri merkezi hizmetimiz sayesinde kurumlar verilerini güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde depolayıp yönetebiliyorken: Fiber hizmetimiz sayesinde .

Vodafone Business’ın uçtan uca çözümüyle, Burulaş maksimum güvenliğin yanı sıra performans ve verimlilik artışı sağladı ve yolcu memnuniyetini üst seviyeye taşıdı.

Kamu Sektörüne Özel Çözümlerimiz

Araç Takip Sistemi

Akıllı Atık Yönetimi

Konteynerlere takılan sensörler sayesinde atık toplama araçları için rota optimizasyonu yapan ve verileri anlık olarak ileten bu çözüm sayesinde atık toplama sisteminizi daha az maliyetli ve çevreye daha duyarlı hale getirebilirsiniz.

Vodafone Fiber

Vodafone Fiber

Kurumunuzun internet ihtiyacını, Vodafone Net’in fiber optik alt yapısı üzerinden, kesintisiz ve hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Araç Takip Sistemi

Araç Takip Sistemi

Sahadaki binek, hafif ticari, otobüs, kamyon, iş makinası gibi tüm araçların ve toplu taşıma sistemini takip etmenizi sağlayan bu çözümümüzle tasarruf sağlarken hizmet kalitenizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

İç Mekan Navigasyon

Enerji Verimlilik Yönetimi

Vodafone Enerji Verimlilik Yönetimi çözümüyle binalarınızdaki elektrik giderlerini düzenli olarak takip edip klima, aydınlatma ve diğer cihazlarınızı otomatik olarak optimize ederek tasarruf sağlayabilirsiniz.

main_icn_24_7_support360-view4gmain_icn_Accessoriesmain_icn_Add_or_Plusmain_icn_Appsapps-hiapps-midarrow-leftarrow-rightmarket_icn_Batterybill-or-report-midblockblog-hi-darkbroadband-device-hi-darkbroadband-midbroadband-devicebundles-hi-dark businesscalendarmarket_icn_Minutescalls-contacts-midmain_icn_Cameramain_icn_Chatcherries-pointsmain_icn_Chevron_downmain_icn_Chevron_leftmain_icn_Chevron_rightmain_icn_Chevron_upclock-hi-darkmain_icn_Clock_or_Timedmain_icn_Closecommunity-or-foundation-midmain_icn_Community_or_Foundationconnectivityconverged-propositioncustomer-caredashboard-hi-dark dashboard-hidashboard-midmain_icn_Dashboarddata-midmarket_icn_Data_Sharingmarket_icn_Dealsmain_icn_Deletedeliverymain_icn_Dislikedocument-midmain_icn_Downloadmain_icn_Editentertainment-hi-darkerror-circleerror-simplemain_icn_Social_Facebookmain_icn_Filtermain_icn_Filtersocial-google-plushelp-hi_1helphome-02-hiinfo-circleinfographic-hi-darkinsurance-hicountry-or-international-hi-dark landline-or-call-midmain_icn_Landline_or_Callmain_icn_Likemarket_icn_LinkedInlocation-himain_icn_Locationmail-new-hi-darkmail-read-hi-darkmail-newmarket_icn_Screen_sizemembersmain_icn_Menumarket_icn_SMSmobile-broadbandmobile-hi-dark mobile-midmain_icn_Mobilemultiscreen-hitouchscreen-himy-vodafone-midBenim Vodafone'umnetwork-hi-dark network-signal-hinetwork-signal-midmain_icn_Network_signaloffer-badge-percentmarket_icn_Offer_badgemain_icn_Pausepayg-hi-darkpayg-hipayg-midmain_icn_PAYGsocial-paypalmain_icn_Photospie-chartplay-hi-darkmain_icn_Play_circlemain_icn_Play_arrowmain_icn_Add_or_Plusprintmain_icn_Privacyrank-virtuoso0_rating5_ratingmain_icn_Ratingsrecommendationrecord-hi-dark refreshmain_icn_Bill_or_Reportmain_icn_Reportsreturn-productroaming-hi-darkroaming-midmain_icn_Roamingsearch-hi-darkmain_icn_Searchsecurity-hi-darksecurity-hisecurity-midmain_icn_Securitysettings-hi-darksettings-hishareshopping-trolleyshoppingsim-midmain_icn_SIMmarket_icn_SIM_Swapmain_icn_Chatsocial-facebooksocial-google-plussocial-linkedinsocial-twittersocial-youtubemain_icn_Studenttail [Converted]text-midmain_icn_Textthumbs-hi-darktickmain_icn_Tick_simpletop-up-hi-darktop-up-hitop-up-midmain_icn_Top_uptv-hi-darkmain_icn_TVmain_icn_Social_Twitterupgrade-midusersvideomain_icn_ViewedVF_Logo market_icn_Vodafone_storevoice-of-vodafone-alerts-midvoice-of-vodafone-alertswarning-hi-darkwarning-hi-darkwarningweightwhite-paper-midcountry-or-international-midmarket_icn_Multinationalsocial-youtube