Güvenli Net ile Red Business Pro’lular internette daha güvenli vakit geçiriyor.

Güvenli Net ile
Red Business Pro’lular
internette daha
güvenli vakit geçiriyor.

Ücretsiz Güvenli Net servisi ile Red Business Pro’lu Esnaflar, cihazlarını internetteki zararlı olabilecek yazılım ve içeriklere karşı korur.

• Güvenli Net cihazlara zarar verebilecek ve cihazlardaki bilgileri çalmaya çalışan web siteleri ve yazılımlara karşı koruma sağlar.

• Güvenli Net farkında olunmadan SMS atan zararlı uygulamalara karşı koruma sağlar ve bu uygulamalar indirilmeye çalışıldığında kullanıcıları uyarır.

• Sosyal medya görünümlü olan ve bilgi güvenliğini riske atan web sitelerine karşı da kullanıcıları uyarı arayüzleriyle bilgilendirir.

Güvenli Net nasıl aktive edilir?

REDBUSINESS yazıp 9080’e ücretsiz SMS attıktan sonra, cihazınıza gelecek aktivasyon linki üzerinden veya http://vftr.co/redbusscon linki üzerinden aktivasyon ve üyelik işlemleri başlatılır.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Vodafone GüvenliNet nedir?

Vodafone GüvenliNet akıllı mobil cihazınızı Vodafone şebekesi ile internete girdiğinizde virüslerden, zararlı dosya ve internet sitelerinden korur. GüvenliNet WiFi v.b Vodafone şebekesi harici internet bağlantılarında çalışmamaktadır.

2) Güvenli Net nasıl çalışır?

Vodafone Güvenli Net akıllı cihazınızı Vodafone şebekesi ile internete girdiğinizde virüslerden, zararlı dosyalardan ve internet sitelerinden korur. Güvenli Net’i etkinken, eğer zararlı bir dosya indirmeyi denerseniz GüvenliNet dosyayı bloke eder ve size SMS ile bilgilendirir. Eğer zararlı bir internet sitesine erişmeye çalışırsanız, GüvenliNet size bir uyarı sayfasında yönlendirerek ziyaret etmek istediğiniz internet sayfasının zararlı olduğu konusunda bilgilendirir. Yinede bu siteye GüvenliNet şifrenizi girerek erişebilir veya başka bir siteyi ziyaret edebilirsiniz. Lütfen unutmayın, GüvenliNet WiFi v.b Vodafone şebekesi harici internet bağlantılarında çalışmamaktadır.

3) GüvenliNet ücretsiz bir servis midir?

GüvenliNet, Red Business Pro kampanyaları dahilinde ücretsiz sunulmaktadır. Vodafone, kampanya da değişiklik yapma hakkında sahiptir.

4) Güvenli Net’i Vodafone abonesi olmayan kişiler kullanabilir mi?

GüvenliNet sadece Vodafone abonelerine sunulan bir hizmettir. Detaylar için lütfen www.vodafone.com.tr 'i ziyaret edin.

5) GüvenliNet beni güvenlik tehlikelerine karşı nasıl bilgilendirecek?

Güvenli Net’i etkinken, eğer zararlı bir dosya indirmeyi denerseniz GüvenliNet dosyayı bloke eder ve size SMS ile bilgilendirir. Eğer zararlı bir internet sitesine erişmeye çalışırsanız, GüvenliNet size bir uyarı sayfasında yönlendirerek ziyaret etmek istediğiniz internet sayfasının zararlı olduğu konusunda bilgilendirir. Yinede bu siteye GüvenliNet şifrenizi girerek erişebilir veya başka bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.

6) Güvenli Net veri hızını veya internet deneyimimi etkiler mi?

GüvenliNet internet hızınızı ve deneyiminizi kesinlikle etkilemez.

7) GüvenliNet’i kullanmak için kurulum yapmak ve cihazımda ayar değişikliği yapmama gerek var mı?

Hayır, GüvenliNet şebeke bazlı çevirimiçi (online) bir hizmettir. Kurulum yapmadan veya cihazlarınızın ayarlarını değiştirmeden kullanabilirsiniz.

GüvenliNet’i birkaç basit adımda kullanmaya başlayabilirsiniz, hizmetiniz açıldığında Vodafone sizi bilgilendirir.

8) GüvenliNet tüm mobil cihazlar ve işletim sistemleri ile çalışır mı?

GüvenliNet şebeke bazlı çevirimiçi (online) bir hizmettir bu nedenle hiç bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Tüm akıllı cihazlar ve işletim sistemleri ile kullanabilirsiniz. Vodafone şebekesi ile internete bağlı olduğunuz sürece hizmet etkindir.

9) GüvenliNet WiFi bağlantısında çalışır mı?

Hayır, GüvenliNet sadece Vodafone şebekesine bağlıyken çalışır. Eğer Vodafone şebekesi dışında WiFi v.b internet bağlantısı gerçekleştiriyorsanız GüvenliNet hizmetiniz aktif olsa bile korunamazsınız.

10) GüvenliNet telefon bataryasını hızlı tüketir mi?

GüvenliNet GüvenliNet şebeke bazlı bir hizmettir, cihazınıza hiçbir uygulama kurulmadağından telefonunuzu yavaşlatmaz ve batarya tüketimine etkisi olmaz .

11) GüvenliNet’e nasıl abone olurum?

GüvenliNet yalnızca Vodafone aboneleri içindir. SMS veya Online Self Servis’ten kolayca abone olabilirsiniz.

12) GüvenliNet’i nasıl iptal ederim?

GüvenliNet hizmetini Online Self Servisten, SMS ile veya Müşteri Hizmetlerinden iptal edebilirsiniz. GüvenliNet hizmetini iptal ettiğiniz andan itibaren virüslerden, zaralı dosya ve internet sitelerinden korunmazsanız.

13) GüvenliNet Vodafone şebekesi ile internete bağlıyken beni her koşulda korur mu?

Kullanıcı aşağıdaki durumlarda Vodafone Mobil şebekesine bağlı olsa bile Hizmet tarafından korunamaz.

- VPN hizmeti kullanıyorsa

- İnternet bağlantısını Vodafone Mobil Şebeke haricinde yapıyorsa (Wi-Fi v.b.)

- Vodafone harici bir roaming şebekesi kullanıyorsa

- https bağlantılarda

- Data sıkıştıran akıllı cihaz servisleri kullanıyorsa

- Opera Mini (Vodafone versiyonu) Nokia Xpress, Microsoft BOS ve Google Chrome harici data sıkıştıran veya şifreleyen internet tarayıcılar kullanıyorsa

- Proxy hizmeti kullanıyorsa

- HTTP, POP3 ve SMTP dışında bazı e-posta protokolleri kullanıyorsa.

14) GüvenliNet Roaming’te çalışır mı?

Evet, GüvenliNet’ten diğer Vodafone ülkeleri ve dünyada Vodafone’un anlaşmalı olduğu şebekelerde faydanalabilirsiniz. Vodafone’un anlaşmalı olmadığı şebekeler veya WiFi üzerinden internet bağlantılarında GüvenliNet çalışmaz.

15) GüvenliNet veri trafiğimi gözlemler mi?

Hayır. GüvenliNet ziyaret etmek istediğiniz internet adresinin zararlı (dosya,virüs) olup olmadığını kontrol eder. GüvenliNet virüslerden, zararlı dosyalardan ve internet sitelerinden gelen tehlikeleri saptamak adına hizmet raporlama sayfasında bilginize sunulan istatistikleri toplar.

16) Çocuk için güvenli internet nedir?

Çoçuk için güvenli internet özelliği sayesinde, web siteleri çeşitli kategorilere atanabilir ve bu kategoriler altında sitelere erişim engellenebilir.

17) Güvenli internet için kategoriler nelerdir?

Güvenli internet için seçebileceğiniz kategoriler: Yetişkin(+18), Şiddet, Irkçılık, Cinsel Eğitim, Zararlı siteler, Sohbet, Sosyal Medya, Oyunlar, Flört, Alışveriş ve Web e-postadır. Kategorilere erişim engellendiğinde , bu kategorilerde yer alan uygulamalara da erişim engellenir.

18) "İnternete Kapalı Zaman" nedir?

İnternete Kapalı Zaman sayesinde telefon ya da tabletinizi çocuğunuza verdiğinizde belirleyeceğiniz zaman aralıklarında otomatik olarak internet erişimi kısabilir; uyku ve ödev zamanlarını verimli geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bu zaman aralıklarını iki şekilde ayarlayabilirsiniz:

1.Sayaç : Belirlenen zaman aralığı (1 saat, 2 saat v.b) için sayacı başlatırsınız ve bu zaman içinde cihazın internet erişimi engellenir.

2. Zamanlayıcı: İnternet erişimini engellemek için periyodik bir tarih ve saat aralığı belirleyebilirsiniz.

19) Uygulama bildirim nedir?

Uygulama bildirim özelliğini açıldığı takdirde, GüvenliNet ‘e abone olan telefon numarasının indirdiği her yeni uygulama SMS ile bildirilir.

20) Ücretsiz Güvenli Net kampanyası ne zamana kadar geçerlidir?

Red Business Pro’lu abonelere özel ücretsiz güvenli depo kampanyası 31 Ağustos 2018 tarihine kadar geçerlidir.

main_icn_24_7_support360-view4gmain_icn_Accessoriesmain_icn_Add_or_Plusmain_icn_Appsapps-hiapps-midarrow-leftarrow-rightmarket_icn_Batterybill-or-report-midblockblog-hi-darkbroadband-device-hi-darkbroadband-midbroadband-devicebundles-hi-dark businesscalendarmarket_icn_Minutescalls-contacts-midmain_icn_Cameramain_icn_Chatcherries-pointsmain_icn_Chevron_downmain_icn_Chevron_leftmain_icn_Chevron_rightmain_icn_Chevron_upclock-hi-darkmain_icn_Clock_or_Timedmain_icn_Closecommunity-or-foundation-midmain_icn_Community_or_Foundationconnectivityconverged-propositioncustomer-caredashboard-hi-dark dashboard-hidashboard-midmain_icn_Dashboarddata-midmarket_icn_Data_Sharingmarket_icn_Dealsmain_icn_Deletedeliverymain_icn_Dislikedocument-midmain_icn_Downloadmain_icn_Editentertainment-hi-darkerror-circleerror-simplemain_icn_Social_Facebookmain_icn_Filtermain_icn_Filtersocial-google-plushelp-hi_1helphome-02-hiinfo-circleinfographic-hi-darkinsurance-hicountry-or-international-hi-dark landline-or-call-midmain_icn_Landline_or_Callmain_icn_Likemarket_icn_LinkedInlocation-himain_icn_Locationmail-new-hi-darkmail-read-hi-darkmail-newmarket_icn_Screen_sizemembersmain_icn_Menumarket_icn_SMSmobile-broadbandmobile-hi-dark mobile-midmain_icn_Mobilemultiscreen-hitouchscreen-himy-vodafone-midmain_icn_My_Vodafonenetwork-hi-dark network-signal-hinetwork-signal-midmain_icn_Network_signaloffer-badge-percentmarket_icn_Offer_badgemain_icn_Pausepayg-hi-darkpayg-hipayg-midmain_icn_PAYGsocial-paypalmain_icn_Photospie-chartplay-hi-darkmain_icn_Play_circlemain_icn_Play_arrowmain_icn_Add_or_Plusprintmain_icn_Privacyrank-virtuoso0_rating5_ratingmain_icn_Ratingsrecommendationrecord-hi-dark refreshmain_icn_Bill_or_Reportmain_icn_Reportsreturn-productroaming-hi-darkroaming-midmain_icn_Roamingsearch-hi-darkmain_icn_Searchsecurity-hi-darksecurity-hisecurity-midmain_icn_Securitysettings-hi-darksettings-hishareshopping-trolleyshoppingsim-midmain_icn_SIMmarket_icn_SIM_Swapmain_icn_Chatsocial-facebooksocial-google-plussocial-linkedinsocial-twittersocial-youtubemain_icn_Studenttail [Converted]text-midmain_icn_Textthumbs-hi-darktickmain_icn_Tick_simpletop-up-hi-darktop-up-hitop-up-midmain_icn_Top_uptv-hi-darkmain_icn_TVmain_icn_Social_Twitterupgrade-midusersvideomain_icn_ViewedVF_Logo market_icn_Vodafone_storevoice-of-vodafone-alerts-midvoice-of-vodafone-alertswarning-hi-darkwarning-hi-darkwarningweightwhite-paper-midcountry-or-international-midmarket_icn_Multinationalsocial-youtube