Vodafone Süper İnternet

Yükleniyor

Güvenli İnternet Hizmeti

Güvenli İnternet Hizmeti anayasamızın ilgili hükümleri (41. Ve 58. Madde) gereğince yasal olarak ülkemizdeki İnternet kullanıcılarının İnternet'teki zararlı yayınlardan korunmasına yönelik bir hizmettir. BTK tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Şubat 2011 yılında "İnternet'in Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" Bilişim Teknolojleri Kurumu tarafından yayınlanmıştır ve erişim sağlayıcılar tarafından altyapısı oluşturularak 01.05.2012 tarihinde hizmete sunulmuştur.

Güvenli İnternet Hizmeti zorunlu bir hizmet değildir ve isteğe bağlı olarak yararlanılır. Servisten yararlanmak istemeyen aboneler hiç bir değişiklik olmadan internet kullanımlarına devam edebilirler.

Güvenli İnternet Hizmeti (GİH) siz abonelerimize sunduğumuz alternatif bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında kendinizi ve ailenizi internetteki zararlı içeriklerden koruyabilir, evinize internetle gelen içeriği seçebilirsiniz. Bu hizmetten program yüklemeden veya ayar yapmadan kolayca, internetinizi hiç yavaşlatmadan hızlıca ve ücretsizce yararlanabilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmeti Çocuk ve Aile olmak üzere iki farklı profilden oluşur. İstediğiniz profile geçmek için şirket yetkiliniz ile iletişime geçin. Şirket yetkiliniz, online self servis veya Müşteri Hizmetleri yoluyla sizi bu hizmete dahil edebilir veya söz konusu hizmetten çıkarabilir.

Güvenli internet servisi, profiler, veya sınıflandırılması ile ilgili hata olduğunu düşündüğünüz web sitelerini bildirmek için BTK'nın www.guvenlinet.org adresini kullanabilirsiniz veya BTK'nın sağladığı ilgili telefon olan 0312 5828282'u arayabilirsiniz.

Güvenli İnternet
Profil Açıklama
Çocuk Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir. Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.
Aile Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar. Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.
Sosyal Medya Sosyal medya insanların kişisel bilgilerini paylaştığı alandır. Bilgileriniz üçüncü sahısların eline geçebilir. Paylaşım alanı olduğundan dolayı hakkınızda yazılan yazı ya da fotograf sizi rahatsız edici boyutlara ulaşabilir.Bu kategoriyi seçerek bu etkilerden korunabilirsiniz.
Oyun Aşırı derece şiddet, vahşet, iğrençlik gibi oyunların bulunduğu kategoridir. Online oyunlardaki kötü sözlere izin veren sitelerinde yasaklandığı alandır.
Sohbet Tanımadığınız kişilerle sohbet etmeniz durumunda bilgileriniz kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılabilir. Bu kategoriyi seçerek bu etkilerden korunabilirsniz.
Sohbet + Sosyal Medya Sohbet ve Sosyal Medya profillerinin beraber kullanıldığı durumdur
Oyun + Sosyal Medya Oyun ve Sosyal Medya profillerinin beraber kullanıldığı durumdur
Oyun + Sohbet Oyun ve Sohbet profillerinin beraber kullanıldığı durumdur
Oyun + Sosyal Medya + Sohbet Oyun, Sosyal Medya ve Sohbet profillerinin beraber kullanıldığı durumdur

Şifrenizi almak için S yazıp 7000'e ücretsiz SMS gönderin.