Servisler

Servisler
1.Aile Koruma Hizmeti
Vodafone Net Aile Koruma Hizmeti ile bilgisayara kurulan bir yazılım aracılığıyla çocukların zararlı içeriğe ulaşması ve bu tarz sitelere erişimi engelleniyor. 

Bu anlamda hizmetimiz; kategori ekleme/çıkarma dışında, ebeveynlerin, çocuklarına internet kullanımı için belli saatler belirlemelerine (her gün sadece 17:00-19:00 saatleri arası gibi) ya da internet kullanım kotası (her gün maksimum bir saat gibi) koymalarına imkan tanıyan çok esnek özelliklere sahip. Bu çözümde ebeveyn ve çocuk farklı profillere sahip olabiliyor. Ebeveyn tüm sitelere giriş hakkına sahip olurken, küçük çocuklara farklı, yetişkin çocuklara farklı profiller de tanımlanabiliyor. Aile Koruma hizmetinde sadece web sayfaları değil, MSN, chat, peer to peer gibi birçok farklı uygulama bazında da filtreleme gerçekleştirmek mümkün. Ayrıca Vodafone Net olarak ebeveynlere filtrelenen erişimlerle ilgili olarak  günlük erişim raporu gönderiyoruz.   Kurulumu ve kullanımı kolay Vodafone Net Aile Koruma Hizmeti ile çocuklarınız sizin belirlediğiniz sınırlar içinde, sakıncalı içerik ve sitelerle hiç tanışmadan, güven içinde internetin tadını çıkarıyor. 2 kullanıcıyı destekleyen Vodafone Net Aile Koruma Hizmeti, 3. kullanıcı için sadece 2 TL. Vodafone Net aboneleri www.jetfatura.com adresinden, kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak programı ücretsiz indirebilirler. Programın lisans süresi 1 yıllık olup, yılda bir (satın alma tarihinden itibaren) lisansı yenilenmelidir. Lisansı yenilemek için gerekli anahtarları da benzer şekilde www.jetfatura.com adresinden kullanıcı adı ve şifrelerinizi kullanarak  edinebilirsiniz.  Jet Fatura Kullanıcı adı ve şifrenizi 0850 542 0 542 no'lu Vodafone Net Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.
2) Güvenlik Hizmeti:
Vodafone Net Güvenlik Hizmeti ile bilgisayarınız; virüs, casus yazılımı, kişisel bilgi hırsızlığı gibi tüm tehditlere karşı koruma altına alınıyor. Vodafone Net olarak abonelerimize; virüs, trojan, worm benzeri tehditlere karşı koruma, Phishing (olta saldırıları), MSN gibi programlarla birlikte gelen bilgi hırsızlığına karşı önlemler alma, işletim sistemi ve kritik dosyalarda yapılacak izinsiz değişikliklere karşı koruma gibi gelişmiş firewall özellikleri sunuyoruz. Bilgisayarınız ve tüm bilgileriniz, virüs, casus yazılım, kişisel bilgi hırsızlığı gibi tüm tehditlere karşı koruma altında. Ücretlendirme: Aylık ya da yıllık abonelik olarak satın alabileceğiniz Vodafone Net Güvenlik Hizmeti ADSL abonelerine özel olarak ayda sadece 2,75 TL, yılda ise sadece 28 TL. 1 lisans 3 kullanıcıya kadar destek vermektedir. Özellikler:

Tehdit

Koruma

Bilgisayara ya da e-mail mesajlarına Virüsler, Trojan horse programları, wormlar bulaşmış

Karşı koruma virüsleri ve spyware

Spyware, web tarayıcısı izleme "cookies" roolkitleri

Karşı koruma virüsleri ve spyware

İşletim sistem ayarlarında yetkisiz değişiklikler, kayıt defteri veya Host dosyası değişiklikleri

İzinsiz değiştirme önleme

İstenmeyen spam mesajları ve e-posta dolandırılığı (Phishing)

Spam E-Posta filtreleme

"Pharming" ve diğer Web tehditleri

Web tehditlerine karşı koruma

Hackerlar

Kişisel Güvenlik Ağı

Kablosuz Ağ davetsiz misafirler

Eb Ağ Koruması

Anlık Mesajlarda gizli bilgilerin hırsızlığı, e-posta mesajları veya web siteleri

Bilgi Hırsızlığı Önlenmesi

Microsoft yazılım güvenliği açıkları

Planlama ve Özel taramaOtomatik Koruma

İlk kurulumda, Vodafone Net GÜVENLİK Trend Micro Internet Security aşağıdaki durumlarda otomatik olarak sizi korur.
- Her 3 saatte bir yeni güvenlik güncellemelerini kontrol eder ve yükler.
- Bilgisayarınızın ayarlarındaki yetkisiz değişiklikleri izleyen casuslara karşı korur.
- Her dosya açtığınızda, koplayadığınızda, ya da kaydettiğinizde riskleri tarar.
- Riskli dosya yüklemelerini durdurur ve güvenlik ağını geçen sayfaları engeller.


Daha büyük korumalar için, Bilgi Hırsızlığı Engelleme özellikleri ve ebeveyn kontrolleri opsiyonel olarak mevcuttur.
Ana Konsol Ana konsol Vodafone Net GÜVENLİK Trend Micro Internet Security 2009’un sizi nasıl koruduğunun önyüzüdür.Pencerenin sol tarafındaki sekmeleri tıklamak, daha fazla bilgi ortaya çıkarır ve bununla ilgili özellikleri kontrol eder.

Öneri:
Ana konsoldaki "Overview" sekmesinde, "Protection Status” linkinin yanındaki konsolda, tüm özellikleri o anda koruması için bir sonraki linki tıklayın. Ev ağınıza bağlanan diğer bilgisayarları yönetmek ve bulmak için pencerenizin üst kısmındaki “My Home Network” sekmesini tıklayınız.

Aksiyon Butonları ve Sistem Alanı
"Tray" İmgeleri: Aşağıdaki liste size Vodafone Net GÜVENLİK Trend Micro Internet Security 2009 arayüzünde sık kullanılan butonları ve simgeleri anlatıyor
3) Numara Gizleme Servisi:
Numara gizleme servisi telefonunuzun ekranında sizi arayan numarayı görmenizi ve aradığınız telefonun ekranında kendi numaranızın, isteğinize bağlı olarak, görünmesini veya görünmemesini sağlar.

CLIP özelliğiyle sizi arayan numarayı telefonunuzun ekranında görebilirsiniz. CLIR özelliğiyle aradığınız telefonunun ekranında, numaranızın görünmesini isteyebilir ya da engelleyebilirsiniz. Telefon hattınızın standart ayarlarında her iki yönde de numara görünmesi esas alınmıştır. Numara Gizleme Servisi ile ilgili taleplerinizi Vodafone Net Çağrı Merkezini arayarak iletebilirsiniz.Vodafone Net Numara Gizleme Servisi ücretsiz bir servistir. Tüm Vodafone Onnet aboneleri ve Pratik Hat tarifesini kullanan aboneler bu servisten faydalanabilir
4) Gizli Numaraya Kapalı Servisi:
Gizli Numaraya Kapalı servisi ile gizli numaradan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz.

Telefonunuza numarası gizlenmiş hatlardan gelen aramaları engellemek istediğinizde bu talebinizi Vodafone Net Çağrı Merkezini arayarak iletebilirsiniz. "Gizli Numaraya Kapalı" servisini aktif hale getirmiş olsanız bile; analog santrallarden, PBX'lerden ve yurtdışından numarasız olarak gelecek çağrılar engellenememektedir. Vodafone Net Gizli Numaraya Kapalı Servisi ücretsiz bir servistir. .
Şifrenizi almak için S yazıp 7000'e ücretsiz SMS gönderin.