Vodafone Kolay Reklam Uygulaması

Bu Kampanya Sona Ermiştir ! Vodafone Kolay Reklam uygulaması ile müşterilerinize ulaşmak artık çok kolay!
Ekran Görüntüleri
Uygulamayı nasıl yükleyebilirsiniz?
• Kolay Reklam yazıp 6666’ya SMS gönderip, uygulamayı akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.
• Apple Store ya da Google Play’e “Kolay Reklam” yazarak da akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.
Esaslar
• Vodafone Kolay Reklam Uygulaması, Vodafone’un tüm Kurumsal Tarifelerinde ve Esnaf tarifelerinde yer alan Vodafone abonelerine ücretsiz olarak sunulacaktır.
• Vodafone Kolay Reklam Uygulaması, Vodafone aboneleri tarafından lokasyon bazlı olarak SMS gönderilmesini sağlayan bir mobil uygulama servisidir. Servis’e kayıt olan Vodafone aboneleri uygulama üzerinden kendi belirleyecekleri SMS içeriklerini; kendi belirleyecekleri sayıdaki kişiye ve kendi belirleyecekleri lokasyon kapsamında gönderebileceklerdir.
• Aboneler tek seferde en fazla 237 karakterli Lokasyon Bazlı SMS gönderimi gerçekleştirebilirler.
• Servis üzerinden Alfanumerik Başlık (Gönderen Kişi) veya uygulamanın kullanıldığı GSM numarası üzerinden Lokasyon bazlı SMS gönderimi yapılabilir. Alfanumerik Başlık seçildiğinde başlığın Vodafone tarafından onaylanması gerekir. Onaylanma süreci(En fazla 3 İş Günü) sonunda abone tarafından ilgili Alfanumerik Başlık kullanılabilir.
• SMS içeriklerinin yanlış ve/veya eksik yazılması durumunda bu SMS’ler ile ilgili tüm sorumluluk aboneye aittir.
• Vodafone Kolay Reklam Uygulaması üzerinden gönderilecek SMS’lerin sadece Vodafone’un İzinli Veri Tabanındaki (kendilerine pazarlama amaçlı SMS gönderilmesine ve konum/trafik bilgilerinin kullanılmasına onayı vermiş aboneler) abonelerine gönderilebilecektir.
• Vodafone Kolay Reklam Uygulaması üzerinden gönderilecek SMS içerikleri nedeniyle gönderim yapılacak müşterilerden gelecek her türlü talep, şikayet ve/veya iddia karşısında sorumluluk aboneye aittir.
• Nisan sonuna kadar gönderim yapılacak her bir SMS gonderimi birim fiyatı vergiler dahil 0,17TL’dir. Önödemeli hatlar için SMS Ücreti abonenin bakiyesinden düşecektir. Bakiye bulunmaması durumda SMS Gönderimi gerçekleştirilemeyecektir.
• Her bir SMS gönderimi en az 10, en fazla 500 kişi seçimi yapılarak gerçekleştirilebilir.
• Vodafone Kolay Reklam Uygulaması’ na giriş kayıt işlemi ile başlamaktadır. Kayıt işlemlerinin başlatılabilmesi için ayrıca uygulama üzerinden çıkan Kullanım Koşulları’ nın abone tarafından onaylanması gerekmektedir.
• Kayıt işlemi ile birlikte, uygulamaya giriş için sistem tarafından şifre oluşturulacaktır ve SMS yolu ile aboneye iletilecektir. Abone istediği takdirde uygulamadaki Profil alanından şifresini değiştirebilecektir.
• Vodafone Kolay Reklam Uygulaması üzerinden yapılacak gönderimler için saatlik, günlük, haftalık kısıtlamalar bulunmaktadır. Abone bu kısıtlamalar doğrultusunda SMS gönderimlerini gerçekleştirebilir.
• Vodafone Kolay Reklam Uygulaması kullanımı için ilgili uygulama aktivasyonunun gerçekleşmesi, uygulama programlarının sistemi kullanacak olan cep telefonlarına kurulması ve ilgili ayarların yapılmış olması gerekmektedir.
• Uygulamanın kullanımı için; Vodafone data şebekesi üzerinden kampanyaya giriş yapılan GSM numarası ile uygulamanın kurulumunun ve kayıt işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Uygulama WiFi üzerinden de kampanyaya giriş yapılan GSM numarası ile kullanılabilir.
• Uygulamalar, başlangıçta Android ve IOS* işletim sistemi olan (versiyon 2.3.3 ve üzeri) ve Vodafone hatlı tüm cep telefonları için tasarlanmıştır. (*) Vodafone tarafından Apple Store’a uygulama gönderimi yapılmış olup, uygulama Apple tarafından Store’a koyulduğunda indirilebilecektir.)
• Uygulama kullanımında Vodafone 3G ve GPRS ağı üzerinden iletişim sağladığında uygulamanın kullanımında oluşacak mobil internet kullanımları abonenin mevcutta kullandığı standart data tarifesi veya varsa mevcut mobil internet paketi üzerinden yapılacak ve kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir.
• Akıllı cihazlar üzerindeki üretici tarafından yüklenmiş uygulamalar ve sonradan kullanıcı tarafından yüklenmiş uygulamalar ile bunların otomatik versiyon güncellemeleri data kullanımı yaratabilir. Data kullanımları, mevcut data paketi üzerinden veya standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
• Uygulamanın kullanımı için telefon üzerinde konum bilgisinin açık olması gerekmektedir. Müşterinin konum bilgisine gore lokasyon bilgisi alınmakta ve etrafındaki abonelere SMS gönderimi gerçekleştirilmektedir.
• Uygulama üzerinden bir gönderim içeriği gönderimi yapılırken aynı zamanda ikinci bir gonderim içeriği gönderimi gerçekleştirilemez.
• Abone aynı gönderim içeriğini 3 gün içerisinde sadece bir defa gönderebilir.
• Abone haftada en fazla 3 gönderim yapabilir ve gönderimler saat 10:00 ile 20:00 arasında gerçekleştirilebilir.
• Vodafone'un Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun belirlediği usul ve esaslara uygun olarak, kampanya ve tarife özellik ve ücretlendirmesinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Uygulamanın Desteklediği Min İşletim Sistemi, Cihaz ve Ekran Boyutları:
iPhone:
Isletim sistemi: iOS 6.0 ve uzeri
Cozunurluk: 320x480, 640x960, 640x1136
Cihaz: iPhone 4 ve uzeri

Android:
Isletim Sistemi: Android 2.3.3 ve uzeri
Cozunurluk: WVGA800 (480x800), WVGA854 (480x854), HVGA (320x480), WVGA800 (480x800), WVGA854 (480x854), WXGA (1280x800)
Cihaz: Yukaridaki ekran ozelliklerine sahip tum cihazlar

Kullanıcı Sözleşmesi için tıklayınız.
Ücretlendirme
SMS gönderim birim fiyatı 0,17 TL'dir.
SSS
1. Vodafone Kolay Reklam Uygulaması nedir?
Kolay Reklam Uygulaması, Vodafone’lu işletmelerin lokasyon bazlı SMS gönderimi yaparak müşterisine en kolay yoldan ulaşmasını sağlayan bir mobil uygulamadır.

2. Vodafone Kolay Reklam Uygulaması’ nı kimler kullanabilir?
Vodafone Kurumsal abonelerinin tümü ve Bireysel Esnaf tarifelerindeki tüm aktif aboneler kullanabilir.

3. Vodafone Kolay Reklam Uygulaması’ nı nereden indirebilirim?
Uygulamayı Android cihazlar için Google Play Store’ dan, iOS(Apple) cihazlar için Apple Store’ dan indirebilirsiniz. Aynı zamanda https://www.vodafone.com.tr/Is-Ortagim/Yarina-Hazirim.php üzerinden de ilgili linklere ulaşabilirsiniz.

4. Vodafone Kolay Reklam Uygulaması hangi telefonlarda çalışır?
Vodafone Kolay Reklam Uygulaması iPhone 4 iOS 6.0 ve üzeri iPhone’ larda ve Android 2.3.3 üzeri Android tüm telefonlarda çalışır.

5. Vodafone Kolay Reklam Uygulaması’ nı nasıl kullabilirim ?
Uygulamayı kullanabilmek için giriş esnasında kayıt işleminin tamamlanması gerekmektedir. Kayıt işlemini başlatabilmek için uygulamaya ilişkin Kullanım Koşulları’ nın kabul edilmesi gerekmektedir. Kayıt Formu doldurulduktan sonra uygulamaya giriş için gerekli olan şifre cep telefonuna SMS olarak gönderilecektir. Cep telefonu ve Şifre bilgileri ile uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

6. Vodafone Kolay Reklam Uygulaması için herhangi bir ücret öder miyim?
Vodafone Kolay Reklam Uygulaması’ nı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama üzerinden gönderilen her bir SMS 17 Kuruş olarak ücretlendirilir. Uygulamayı kullanabilmek için internet bağlantısı gerekmektedir. Bu bağlantı 3G ile sağlanıyorsa Data tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. Bağlantı WiFi ile sağlanıyorsa Vodafone SMS ücreti dışında ek bir ücret talep etmeyecektir.

7. Vodafone Kolay Reklam Uygulaması’ nda istediğim mesafedeki herkese SMS gönderebilir miyim?
Uygulama üzerinden seçilen mesafede yer alan (300 m, 500 m, 750 m, 1 km), seçilen sayıdaki (en az 10, en fazla 500) Vodafone İzinli Veri Tabanı* abonesine SMS gönderebilirsiniz.
*Kendilerine pazarlama amaçlı SMS gönderilmesine ve konum/trafik bilgilerinin kullanılmasına onay vermiş tüm aboneler.

8. Seçtiğim mesafedeki tüm Vodafone abonelerine SMS gönderebilir miyim?
Hayır, sadece seçtiğiniz sayıdaki ve Vodafone İzinli Veri Tabanı’ nda yer alan abonelere SMS gönderebilirsiniz.

9. SMS gönderimlerinde herhangi bir sınır var mıdır?
Bir seferde en az 10, en fazla 500 kişiye SMS Gönderimi yapabilirsiniz.

10. Uygulama üzerinden sadece Vodafone abonelerine mi SMS gönderebilirim?
Gönderdiğiniz SMS’ ler sadece Vodafone İzinli Veri tabanındaki seçtiğiniz sayıda aboneye gider.

11. SMS Gönderen olarak kendimi numaramı mı kullanmam gerekir?
SMS Gönderen bilgisi olarak ister kendi numaranızı isterseniz de kendi oluşturduğunuz bir SMS Gönderen adını onay mekanizmasından geçtikten sonra kullanabilirsiniz.

12. SMS Gönderen bilgimi telefon numaramdan farklı olarak belirlediğimde gönderim yapmaya hemen başlayabilir miyim?
Eğer kayıt olurken SMS Gönderen bilgisini boş bırakırsanız SMS’ lerinizi doğrudan Gönderen kısmında kendi GSM numaranız olacak şekilde gönderirsiniz. Ancak SMS Gönderen olarak farklı bir isim belirlediğinizde SMS Gönderen bilginiz Vodafone Onayı’ na gönderilir ve 3 iş günü içerisinde geri dönüş sağlanır. Eğer onaylanırsa doğrudan şifreniz gönderilir, reddedilirse red nedeni belirtilerek sizden yeni bir SMS Gönderen oluşturmanız istenir.

13. SMS gönderimlerinde herhangi bir gönderim sınırı var mıdır?
Evet, abonelerimizin haklarına korumak adına oluşturduğumuz aşağıdaki sınırlamalar bulunmaktadır:
• SMS Gönderimleri gün içerisinde Sabah 10:00 - Akşam 20:00 saatleri arasında yapılabilir.
• Yeni şifre oluşturulurken en az 8, en fazla 20 haneden oluşan; Büyük-Küçük Harf, Sayı ve Özel karakterden en az 3'ünü içeren bir şifre girilmesi gerekir.
• Saat 10:00 - 20:00 arası başlatılan gönderim, belirlenen sürede saat 20:00' yi geçmediği sürece normal süresinde biter.
• Saat 10:00 - 20:00 arası başlatılan gönderim, belirlenen sürede saat 20:00' yi geçiyorsa aşan kısımda gönderim yapılmaz.
• Saat 10:00 - 20:00 arası başlatılan 1 günlük gönderim sadece o günü kapsar, ertesi güne sarkmaz.
• Saat 10:00 - 20:00 arası başlatılan 2 günlük gönderim o günün kalan zamanını ve bir sonraki günü kapsar. 2’ den fazla her gün için de aynı mantık geçerlidir.
• Akşam 20:00’ den Sabah 10:00’ a kadar olan sürede başlatılan gönderim takip eden günde başlatılır. Örneğin: Saat 22:00'de 3 saatlik tanımlanan gönderim, takip eden günde sabah 10:00’ da başlar ve 13:00' te biter.
• Akşam 20:00’ den Sabah 10:00’ a kadar olan sürede başlatılan 1 günlük gönderim, takip eden günü (10:00-20:00) kapsar. 2’ den fazla her gün için de aynı mantık geçerlidir.
• Aynı gönderim 3 gün içerisinde en fazla 1 kez başlatılabilir.
• Haftada toplamda en fazla 3 kez gönderim başlatılabilir.
• Aynı anda sadece tek bir gönderim yürütülebilir.

14. Uygulama üzerinden SMS gönderimi nasıl yapılır?
Ana ekranda yer alan ‘Gönderim İçeriği Oluştur’ butonuna dokunarak ‘SMS Gönderim Bilgileri Ekranı’ na ulaşılır. Buradan Gönderim Bilgileri(Gönderimin Başlığı, Çapı, en az 10, en fazla 500 olmak üzere Ulaşacağı Maksimum Kişi Sayısı, Gönderilecek Zaman Aralığı) düzenlenir ve kaydedilir. Sonrasında Önizleme Ekranı’ nda gönderim alanı haritalı olarak gösterilir. Haritanın altında diğer detaylar yer alır, ‘Değiştir’ butonu kullanılarak buradan da değişiklik yapılabilir. Hazırlanan gönderim son haliyle ‘Listeye Ekle’ butonundan Gönderim Listesi’ ne eklenir. Bu ekrandan da istenildiği zaman başlatılabilir.

15. Gönderim Listesinin amacı nedir?
Gönderim listesinde oluşturulan gönderimler en yeniler üstte olmak üzere sıralı halde gösterilir. Başlatmak için gönderimin altındaki ‘Başlat’ butonuna basılır. Aynı anda sadece tek bir gönderiminiz yürütülebilir. Bu liste üzerinden gönderimlerinizin durumunu ve hangi gönderimizin o anda aktif olduğunu görebilirsiniz.

16. Gönderimlerimin durumunu anlık olarak görebilir miyim?
Gönderimlerinizin durumunu, listede aktif olan gönderim için yer alan Gönderim Durumu butonundan, eski gönderimler içinse her birinin sağında yer alan sağ ok işareti ikonuna tıklayarak görebilirsiniz. Buradan Gönderim Başlığı, Başarılı Gönderim Yapılan SMS sayısı, Bitiş Tarih ve Saati’ ni görebilirsiniz. Bu alanların bilgisini, ‘Sayfayı Güncelle’ butonuyla yenileyebilir ve gönderiminizi ‘Gönderimi Sonlandır’ butonuyla istediğiniz zaman bitirebilirsiniz.

17. Gönderimlerim hakkında detaylı bir rapor alabilir miyim?
Detaylı rapor almak için Ana Ekran’ da yer alan Klasör Simgesi’ ne tıklayarak Gönderim Raporlama Ekranı’ na ulaşabilir ve buradan “Raporu Gönder” butonuna tıklayarak kayıtlı mail adresine detaylı gönderim raporu gönderebilirsiniz. Rapor üzerinden; Gönderim Adı, Gönderilen SMS Sayısı, Gönderim Başlangıç ve Bitiş Zamanları, Toplam Tutar, Tahsil Edilen Toplam Tutar ve Tahsil Tarihi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Raporda sadece sonlanmış olan gönderimlerin bilgileri yer alır. Bir gönderimin rapora dahil edilebilmesi için, gönderim sonlandırıldıktan sonra 10 dakikaya kadar bekleme süresi bulunmaktadır.

18. Uygulamayla birlikte verilen bir SMS Paketi bulunmakta mıdır?
Şu an için uygulamayla birlikte verilen herhangi bir SMS paketi bulunmamaktadır. SMS’ ler birim fiyatı 0,17TL olacak şekilde ücretlendirilir.

19. Profil sayfası üzerinden neler yapabilirim?
• Şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre değişikliğinde kayıtlı telefona şifrede değişiklik yapıldığını bildiren bir SMS gönderilir.
• Profil bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.*
• Görüntü Resmi ekleyebilir veya varolan resminizi değiştirebilirsiniz.
*SMS Gönderen bilgisinde yapılan her değişiklik onaya gider. Onaylanana kadar eski gönderen bilgisiyle devam edilir.
Şifrenizi almak için S yazıp 7000'e ücretsiz SMS gönderin.