Araç Takip Sistemi Nedir?

Araç Takip sistemi ile araçlarınızın ve saha ekiplerinizin kontrolü sizde olsun! %15 varan yakıt tasarrufu yapın!

. Araç Takip Sistemi

Araç takip sistemi, aracınızın anlık ve geçmişe yönelik hareketlerini, coğrafi bilgi sistemi kullanılarak çevrimiçi GPS/GSM uydu bağlantısı ile 7/24 en iyi ve en güvenli şekilde kontrol edebileceğiniz otomasyon sistemidir.Avantajları nelerdir?

. Filo Kontrolü ve Yakıt Tasarrufu

Araç filosuna ait adres, lokasyon, hız, katedilen mesafe, sürüş zamanı ve rota benzeri bilgilerin anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Bu sayede iş ihtiyacı dışında kullanımlar engellenir, rölanti süresi kontrol altında olur; %15’e varan yakıt tasarrufu sağlar.

. Operasyonel Verimlilik

Sürücülere gerçek zamanlı rota ve işyönlendirme gibi uzaktan destek hizmetlerinin sağlanması sonucu etkin km takibi yapılır, bölgelere giriş çıkış raporları oluşturulur, verimlilik artar.

. Güvenli Sürüş

Acil durumlarda veya araç çalınması gibi durumlarda araç filosuna ait lokasyon bilgilerinin paylaşılabilmesi sayesinde sürücü ve araç güvenliği artar.

. Yönetim Kolaylığı

Tüm araçların tek merkezden, tek ekrandan kontrol edilmesi sayesinde etkin sürücü performansı takibi ve yönetim kolaylığı sağlanır. • gizle göster içerik

    24 Ay Taksitli Kampanya

  Çözüm Ortağı Cihaz Aylık Taksit Tutarı 500 MB IoT/M2M Paket Tutarı Toplam Aylık Kampanya Tutarı Montaj ve Kurumsal APN Bedeli
  Blink 28 TL 14 TL 42 TL Ücretsiz
  Fora 28 TL 14 TL 42 TL Ücretsiz
  Satko 28 TL 14 TL 42 TL Ücretsiz
  Trio 28 TL 14 TL 42 TL Ücretsiz
  Vektör 28 TL 14 TL 42 TL Ücretsiz
  Seyirmobil 28 TL 14 TL 42 TL Ücretsiz
  Mobiliz-Filotürk 32 TL 14 TL 46 TL Ücretsiz
  Arvento 32 TL 14 TL 46 TL Ücretsiz

    24 Ay Taksitli Kampanya


  Çözüm Ortağı   Blink
  Cihaz Aylık Taksit Tutarı 28 TL
  500 MB IoT/M2M Paket Tutarı 14 TL
  Toplam Aylık Kampanya Tutarı 42 TL
  Montaj ve Kurumsal APN Bedeli Ücretsiz

  Çözüm Ortağı   Fora
  Cihaz Aylık Taksit Tutarı 28 TL
  500 MB IoT/M2M Paket Tutarı 14 TL
  Toplam Aylık Kampanya Tutarı 42 TL
  Montaj ve Kurumsal APN Bedeli Ücretsiz

  Çözüm Ortağı   Satko
  Cihaz Aylık Taksit Tutarı 28 TL
  500 MB IoT/M2M Paket Tutarı 14 TL
  Toplam Aylık Kampanya Tutarı 42 TL
  Montaj ve Kurumsal APN Bedeli Ücretsiz

  Çözüm Ortağı   Trio
  Cihaz Aylık Taksit Tutarı 28 TL
  500 MB IoT/M2M Paket Tutarı 14 TL
  Toplam Aylık Kampanya Tutarı 42 TL
  Montaj ve Kurumsal APN Bedeli Ücretsiz

  Çözüm Ortağı   Vektör
  Cihaz Aylık Taksit Tutarı 28 TL
  500 MB IoT/M2M Paket Tutarı 14 TL
  Toplam Aylık Kampanya Tutarı 42 TL
  Montaj ve Kurumsal APN Bedeli Ücretsiz

  Çözüm Ortağı   Seyirmobil
  Cihaz Aylık Taksit Tutarı 28 TL
  500 MB IoT/M2M Paket Tutarı 14 TL
  Toplam Aylık Kampanya Tutarı 42 TL
  Montaj ve Kurumsal APN Bedeli Ücretsiz

  Çözüm Ortağı   Mobiliz-Filotürk
  Cihaz Aylık Taksit Tutarı 32 TL
  500 MB IoT/M2M Paket Tutarı 14 TL
  Toplam Aylık Kampanya Tutarı 46 TL
  Montaj ve Kurumsal APN Bedeli Ücretsiz

  Çözüm Ortağı   Arvento
  Cihaz Aylık Taksit Tutarı 32 TL
  500 MB IoT/M2M Paket Tutarı 14 TL
  Toplam Aylık Kampanya Tutarı 46 TL
  Montaj ve Kurumsal APN Bedeli Ücretsiz • gizle göster içerik


  • Kampanyadan sadece Vodafone M2M faturalı kurumsal hattı sahibi M2M tarifesi aboneleri yararlanabilmektedir.
  • Müşteri’ye faturalanan Ürün ve Hizmet bedeli, Vodafone tarafından Müşteri tarafından imzalanan Kampanya taahhütnamesi ve ŞİRKET ile yapılan temlik aracılığı ile Müşteri’den 24 aylık taksitler halinde tahsil edilecektir.
  • Kampanyada bir distribütör firma olmayacaktır, cihazlar kampanyaya katılan çözüm ortakları tarafından direkt olarak sağlanacaktır.
  • Kampanya kapsamında çözüm ortağı (cihaz ve servisi sağlayan firma) cihaz ve araç takip servis bedelinin tamamı için aboneye fatura kesecek fakat söz konusu fatura karşılığında çözüm ortağına herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Çözüm ortağına herhangi bir ödeme yapılırsa bu Vodafone sorumluluğunda olmayacak ve Vodafone’dan herhangi bir iade talebinde bulunamayacaktır. Muhasebeleştirilecek fatura çözüm ortağının kestiği fatura olacaktır.
  • Kampanya konusu cihazlar çözüm ortakları tarafından, kampanya katılımına dair imzalı evrakların kendisine ulaşmasını takiben 6(altı) iş günü içinde kargo aracılığıyla müşterinin adresine teslim edilmiş olacaktır.
  • Cihazları teslim alan abone çözüm ortağına ait telefon numaralarını arayarak veya e-posta yoluyla montaj talebinde bulunacaktır. Montaj talebinden itibaren en fazla 5 iş günü içinde aboneye çözüm ortağı tarafından mutabık kalınmış bir montaj günü bildirilecektir.
  • Müşterinin çözüm ortağı ile mutabık kaldığı montaj randevu tarihinde değişiklik yapmak istemesi durumunda montajdan en az 2 (iki) iş günü önce tarih değişikliği talebini Çözüm Ortağı’na belirtmesi gerekecektir. Aksi durumda son 2 iş günü içinde tarih değişikliği talebi gelirse çözüm ortağı montaj için ek ücret isteme hakkına sahip olacaktır. Bununla birlikte abonenin hatları için kampanya ücretlendirme süreci de başlamış olacaktır.
  • Verilen adreste doğru kişiye teslimatından Vodafone veya çözüm ortağı sorumlu olmayacaktır.
  • Kampanya için kullanılacak M2M SIM kartları abone aksini belirtmediği sürece hatlar aboneler adına çözüm ortaklarına cihazlara takılmak üzere Vodafone Kurumsal Bayisi tarafından kargo ile veya elden teslim edilecektir
  • Tek seferde satış adedinin 5’i (beş) geçmesi, yani en az 6 adet olması halinde montaj müşterinin il merkezlerinde (İstanbul, Ankara, İzmir’de ilçelerde de yapılabilecektir) istediği bir noktada tek seferde gerçekleştirilecektir. Müşteriden kaynaklı nedenlerle tek seferde bu işlemin yapılamaması durumunda ek montaj Şirket’in montaj merkezinde yapıldığı takdirde ek ücret alınmayacaktır. Müşteri, kendi istediği noktada montaj isterse daha önceden çözüm ortakları ile imzalanan sözleşmede bilgisini verdiği ek ücretleri ödemekle yükümlü olacaktır.
  • Montajlar Cumartesi günü de ek ücret alınmadan yapılabilir fakat Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde montaj işlemi olmayacaktır.
  • Vodafone kaynaklı olmayan sorunlarda, cihazlarda müşteri ve kullanım hatalarından kaynaklı olmayan ve sistemin doğru çalışmasını engelleyen garanti kapsamındaki bir sorun olması durumunda sorunun Vodafone’dan kaynaklanmadığının anlaşılmasını takiben 72 saat içerisinde Çözüm Ortağı sorun yaşanan cihazların hasar tespitini yapacak ve 5 iş günü içerisinde sorun tamamiyle çözülecek veya birebir yedek cihaz değişimi yapılacaktır.
  • Belirtilen şekilde sorun yaşanan cihazlara ilişkin değişimler il merkezlerinde (İstanbul, Ankara, İzmir’de ilçelerde de yapılabilecektir) müşterinin talep ettiği noktada tek seferde ücretsiz olarak yapılacaktır. İl merkezi dışında veya tek seferden daha fazla sayıda seferde değişim talep eden müşterilerden ek ücret çözüm ortakları tarafından talep edilebilecektir.Bu ek ücretler müşteri ile ŞİRKET arasında yapılacak sözleşmede açıkça belirtilecektir.
  • Kampanya standart cihazında pil paket kapsamına dahil değildir. Talep eden aboneler taahhütnamede yer alan aksesuar listesindeki ilgili kutucuğu işaretleyerek fiyat farkını ödeyerek pil içeren cihazı edinebilirler.
  • Cihazlar -25°C ile +60 °C arasında sıcaklık seviyelerinde çalışmaya uygundur.
  • Cihaz bedellerine ek olarak her ay 500 MB içeren IoT/M2M Data paketi 19 TL standart fiyatı üzerinden indirimli 14 TL olarak abonenin faturasına yansıyacaktır. 1 Ocak 2018 ve sonrasında açılan hatlar Telsiz Kullanım, Telsiz Ruhsat bedellerinden muaftır.
  • Kampanya taahhüt bitiminden itibaren abone başka bir pakete geçmez veya taahhüdünü yenilemez ise 500 MB IoT/M2M data paketinin güncel taahhütsüz fiyatı üzerinden ücretlendirilecektir.
  • 500 MB’ten oluşan paket kapsamında sunulan 500 MB data paketi sadece yurtiçi kullanım içindir.
  • Paket kapsamında sunulan 500 MB data paketinden kullanılmayan miktarlar bir sonraki aya devretmeyecektir.
  • 500 MB’ı aşım durumunda paket aşım ücreti 8Kr/MB’tır.
  • Kampanya kapsamında verilen data paketi için adil kullanım sınırı 1 GB’tır, 1GB’ın aşılması durumunda fatura dönemi sonuna kadar aboneler 64kbps’e kadar olan hız ile servisten yararlanmaya devam edebilirler.
  • Kampanya kapsamındaki aylık 500 MB IoT/M2M paketini kullanan aboneler ilgili fatura dönemi içinde yapacakları data paket aşımı kullanımlardan dolayı en fazla 99 TL ek ücret ödeyebileceklerdir.
  • Data kullanımında alınan ve gönderilen (download+upload edilen) veri paket limitinizden düşer. Paket aşımında da yine alınan ve gönderilen veri paket aşım ücreti üzerinden ücretlendirilir
  • Kampanya kapsamındaki aylık 500 MB IoT/M2M paketinin bedeline satın alınan içerik ücretleri dahil değildir. İçerik hizmetleri ayrıca ücretlendirilir.
  • Abonelere kampanya kapsamında kurumsal APN ücretsiz olarak sunulmaktadır.
  • Abonelerimizin sms ve/veya bu paket haricinde eş zamanlı olarak kullanabilecekleri diğer data paket kullanımları faturada ayrıca ücretlendirilecektir.
  • Abonelerimizin Kampanyaya girişi anlık olup, ilk girişlerde ücret ve kullanım kapasitesi ilk fatura döneminin kalan gününe göre hesaplanıp"eşit olarak bölünmüş" şekilde kullanıma sunulur.
  • Taahhüt süresi dahilinde Kampanyadan çıkılır ise kalan aylar için taahhüt edilmiş olan toplam tutarı (cihaz bedeli ve Kampanyada kalınan süre boyunca aylık paket ücreti üzerinden Vodafone tarafından yapılan kampanyaya özel indirim) abonelerimizin ilk faturasına ceza bedeli olarak yansıtılacak ancak data ve sms paketi için belirtilen cezai şart tutarı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun cezai şartlarla ilgili kararına uygun olarak hiçbir zaman, taahhütnamenin fesih ya da sona erme tarihinden ilgili taahhütnamenin süresi sonuna kadar olan dönem için aboneler tarafından ilgili taahhütname uyarınca taahhüt edilmiş olması nedeniyle ödenmesi gereken toplam tutarı aşmayacaktır. Cihaz bedelinin kalan taksitleri her durumda bir sonraki faturaya yansıtılacaktır.
  • Kapı sensörü, ısı sensörü, pil, kimlik tanıma vb. ek cihaz ve özellikler ilk satınalma esnasında talep edildiğinde çözüm ortağı tarafından belirtilen fiyatlar üzerinden aboneye çözüm ortakları tarafından peşin olarak sunulabilecektir.
  • Kampanya kapsamında çözüm ortağında teslim alınan cihazın sökülmesini talep edilmesi halinde, çözüm ortağı tarafından belirlenecek olan demonte ücreti ayrıca ödenecektir.
  • Kampanya taahhüt süresi bittiği ay sonunda abone 500 MB IoT/M2M data paketinin güncel taahhütsüz fiyatı üzerinden ücretlendirilecektir. 24. aydan sonraki aylarda sistem bedeli Çözüm Ortağı tarafından ayrıca ücretlendirilecek ve ayrı bir fatura ile fatura edilecektir.
  • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vodafone’un ve/veya Çözüm Ortağı’nın Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun belirlediği usul ve esaslara uygun olarak Kampanya’da değişiklik yapma hakkı saklıdır.
  • Taahhütname için tıklayınız.
  • Kampanya 30.09.2018 tarihine kadar geçerlidir.

 • gizle göster içerik


  • Bu kampanyalardan kimler yararlanabilir?
   Kampanyadan kurumsal M2M aboneleri yararlanabilir.
  • Kampanyaya katılmak için müşteri tarafından hangi evrakların imzalanması gerekmektedir?
   Kampanyaya katılmak için Vodafone Tip Abonelik Sözleşmesi, 24 aylık özel kampanya taahhütnamesi ve Vodafone Çözüm Ortağı’na ait sözleşmenin abonelerimiz tarafından ıslak imza ile imzalanması gerekmektedir.
  • Kampanya ücretleri nedir?
   Filotürk-Mobiliz ve Arvento Çözümü için kampanya ücreti 24 ay taahhütlü taksitli modelde aylık 46 TL’dir.
   Diğer kampanya ücretleri 24 ay taahhütlü taksitli modelde aylık 42 TL’dir.
  • Fiyatlara vergiler dahil midir?
   Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Telsiz Ruhsat, Telsiz Kullanım ve ilk tesis vergileri hariçtir. Yeni hat açılışı “M2M0004 - M2M Vergisiz Data” (52022) ile yapıldığında ilk tesis vergileri müşterilerden alınmayacaktır.
  • Kampanya hangi tarifeler ile tanımlanabilir?
   Kampanya M2M0004 ve ATS0004 tariflerine tanımlanabilir. Yeni hat açılışı “M2M0004 - M2M Vergisiz Data” (52022) ile yapıldığında ilk tesis vergileri müşterilerden alınmayacaktır. Eğer abone kurumsal APN kullanmak istemezse internet APN kullanabilmesi için hat “ATS0004” (1350) tarifesi ile açılabilir. Kampanya bu iki tarife dışındaki tarifeler ile tanımlanamamaktadır.
  • Kampanya kurgusu ne zaman başlar? Kampanyalar hatta ne zaman tanımlanır?
   Cihazların araçlara montajı için çözüm ortağı aboneden randevu aldığında süreç başlar. Hatlara kampanya çözüm ortağından montaj yapılacak bilgisi geldiğinde tanımlanmalıdır. Hat açılışında kampanya tanımlanmayacaktır.
  • Yurt dışı kullanımlar ücrete dahil midir?
   Kampanya kapsamındaki aylık 500 MB M2M data paketi sadece yurt içinde geçerlidir. Yurtdışı kullanımlarda standart roaming tarifesi geçerli olur.
  • Kampanyaya giriş anlık mı olmaktadır?
   Abonelerimizin Kampanyaya girişi anlık olup, ilk girişlerde ücret ve kullanım kapasitesi ilk fatura döneminin kalan gününe göre hesaplanıp "eşit olarak bölünmüş" şekilde kullanıma sunulur.
  • Kampanyaya katılmak için tarife koşulu var mıdır?
   Kampanyaya katılmak için “ATS0004 - M2M Vergili Data” veya “M2M0004 - M2M Vergisiz Data”de olmak gerekmektedir. İlk tesis vergisi ödenmeyen tarife sadece “M2M0004 - M2M Vergisiz Data”dir. Bu tarifeye dahil olmak için hatlara kurumsal APN tanımlanması ve internet APN’in kapatılması zorunludur.
  • Kampanyaya giriş için genel kurallar nelerdir? (Kredi Kartsız kampanyaya dahil olması için kriterler)
   • Satış sadece KSK'lar ve Vodafone Direkt Satış tarafından yapılabilir.
   • Kampanyaya girecek GSM in Mernisi doğrulanmış olmalıdır.
   • Kampanyaya girecek GSM yada müşteri numarası aşağıdaki listelerde yer almamalıdır.
   • OKS Kara/Gri Liste
   • Kredi Kartı Black Listesi
   • Ceparan black listesi
  • Kampanya kapsamında hangi kredi kartları geçerli olacaktır?
   Kampanyada kredi kartlı sistem geçerli değildir.
  • Kampanyaya katılım için hat sınırlanaması var mıdır?
   Kurumsal müşteri numarasına bağlı 150 abonelik (GSM numaraları) aynı anda kampanyadan yararlanabilir.
  • Kurumsal tek fatura aboneleri bu kampanyadan yararlanabilir mi?
   Evet yararlanabilirler.
  • Mevcut tarifem ile kampanyadan faydalanabilir miyim?
   Hayır, kampanyadan M2M Tarifeleri ile birlikte yararlanılabilmektedir.
  • Kullanılmayan data miktarı sonraki aya devreder mi?
   İlgili fatura dönemi içerisinde M2M data paketinden kullanılmayan data miktarı bir sonraki aya devretmez.
  • Kampanyadan çıkış yapılır ise toplu süre ücretinin tamamı mı ödenir?
   Taahhüt süresi dahilinde Kampanyadan çıkılır ise kalan aylar için taahhüt edilmiş olan toplam tutarın (cihaz bedeli ve Kampanyada kalınan süre boyunca aylık paket ücreti üzerinden Vodafone tarafından yapılan kampanyaya özel indirim) abonelerimizin ilk faturamızasına ceza bedeli olarak yansıtılacak ancak belirtilen cezai şart tutarı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun cezai şartlarla ilgili kararına uygun olarak hiçbir zaman, taahhütnamenin fesih ya da sona erme tarihinden ilgili taahhütnamenin süresi sonuna kadar olan dönem için aboneler tarafından ilgili taahhütname uyarınca taahhüt edilmiş olması nedeniyle ödenmesi gereken toplam tutarı aşmayacaktır. Cihaz bedelinin kalan taksitleri her durumda faturaya yansıyacaktır.
  • Bu kampanyalar kapsamında aboneye hangi durumda kampanyadan çıkış yapılır?
   Abonelerimiz, taahhüt süresi boyunca hatlarını iptal etme, dondurma, kısıtlama, devretme, numara taşınabilirliği dahilinde başka operatöre taşıma, faturasız hatta geçme, M2M harici başka bir tarifeye geçiş talebinde bulunmaları ve Çözüm Ortağı sözleşmesinde bulunan diğer durumlar halinde kampanyadan çıkmış sayılır.
  • Cihaz taksit bedeli faturada hangi kalemde gözükecektir?
   Kampanya kapsamında abonelerimizin tercih edecekleri Araç Takip Sistemi için ilgili Vodafone Çözüm Ortağı’na ait aylık cihaz taksit bedeli taahhüt süresince “Tahsilatına Aracılık Edilen Bedel” olarak faturalandırılacaktır.
  • Kampanya girişinde hat kontrolü var mıdır?
   Evet, bir GSM numarası aynı anda kampanyadan 1 kez yararlanabilir.
  • Kampanyadaki paketler içerisine içerik ücretleri dahil midir?
   Kampanya kapsamındaki aylık 500 MB M2M data paketinin bedeline satın alınan içerik ücretleri dahil değildir. İçerik hizmetleri ayrıca ücretlendirilir.
  • Kampanya kapsamında verilen data opsiyonları iptal edilebilir mi?
   Hayır, bu kampanya kapsamında hatta tanımlanan data hakkı iptal edilemez; iptal edilirse abone kampanyadan çıkar.

 • gizle göster içerik

  • Vodafone M2M tarifesinden tüm kurumsal faturalı aboneler faydalanabilir.
  • M2M , Makineler Arası İletişim uygulamaları için kullanılan kısaltmadır.
  • M2M tarifesini kullanan aboneler data kullanımları için 0,09 Kr/Kb olarak ücretlendirilirler. SMS ücreti her yöne standart sms ücretidir.
  • 3G hızında internet erişimine sahip olmak için 3G aboneliğinizi aktif ettirmeniz gerekmektedir. 3G aboneliklerini aktif etmeyen aboneler mevcut data altyapısını (2G/edge) aynı fiyat ile kullanacaklardır. Vodafone 3G kapsaması coğrafi koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
  • Aboneler bu tarifeyi 3G networkunde kullanmaları durumunda 7,2 Mbps ye kadar hız ile hizmet verilir.
  • Yurtdışında kullandığınız veri GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • Bu tarife sese ve MMS'e kapalıdır ve ses aboneliği üzerine ilgili tarife alınamaz.
  • M2M0004 - M2M Vergisiz Data, abonelerimizin “iş ve hizmetlerin merkezi bir sunucu tarafından uzaktan izlenmesi ve yürütülmesine yönelik makineler arası veri aktarımına mahsus olan ve bunların yürütülmesi için zorunlu olanlar dışında sesli, görsel iletişim veya genel amaçlı internet erişimi yapmayacak” kurumsal faturalı hatları ile birlikte kullanılabilir olup, internet erişimine ilişkin kısıtlama abonelerin hatlarına tercih edecekleri Vodafone şebekesinde mevcut olan Access Point Name (“APN”) tanımlaması ile yapılacaktır.
  • Aboneler, M2M0004 - M2M Vergisiz Data ile sadece yukarıdaki madde ile uyumlu tarifeler arasında geçiş yapabilirler.
  • M2M0004 - M2M Vergisiz Data' yı kullanan abonelerden ilk tesis vergisi alınmayacaktır.