Nedir?

Vodafone GüvenliNet sizi ve ailenizi internet kaynaklı zararlı yazılımlardan, spam ve virüslerden korur.

Vodafone Güvenli Net sizi mobil internetteki virüslerden ve tehlikeli websitelerinden koruyarak interneti güvenle kullanmanızı, online alışverişlerinizi ve bankacılık işlemlerinizi yaparken kişisel bilgilerinizi güvende tutmanızı sağlar.


Anti-Virüs, Anti-Malware

GüvenliNet; cihazınıza zarar verebilecek, bilgilerinizi çalabilecek, ya da siz farkında olmadan yüksek ücretli SMS atan uygulamalara karşı her zaman koruma sağlar. Zararlı bir uygulama indirmeye çalıştığınızda sistem sizi engeller, SMS ile de uyarır.


Zararlı Web Siteleri

Sosyal medya giriş sayfası görünümüyle kullanıcı adı ve şifrenizi çalmaya çalışan siteler bilgi güvenliğinizi riske atar. GüvenliNet, böyle bir durum ile karşılaştığınızda size bir uyarı sayfası açar ve sizi olası tehlikelere karşı korur.


Ebeveyn Kontrolleri

GüvenliNet, çocuklarınızın telefon ve tabletiniz ile internette geçirdiği deneyimi daha iyi hale getirip sadece çocuğunuzun ihtiyaçlarına uygun içerikleri görebileceği araçları sunar.İnternete Kapalı Zaman

Telefon ya da tabletinizi çocuğunuza verdiğinizde belirleyeceğiniz zaman aralıklarında otomatik olarak internet erişimini kısıtlayabilir, çocuklarınızın değerli zamanlarını verimli geçirmelerini sağlayabilirsiniz


İçerik Filtreleme

GüvenliNet'in arayüzü sayesinde çocuklarınızın sadece yaşına ve eğitimine uygun gördüğünüz içeriklere erişmesini sağlayabilirsiniz.

İleri
Geri

GüvenliNet Özellikleri


Güvenli

Vodafone GüvenliNet, cihazınıza zarar verebilecek ve bilgilerinizi çalmaya çalışacak websitelerine ve yazılımlara karşı sizi korur.


Kullanımı Kolay

Servise abone olduğunuz anda hiçbir uygulama indirmeden ve kurulum yapmadan tehlikelere karşı korunmaya başlarsınız.
Erişilebilir

Tüm ayarlarınızı online self-servis'ten yapabilir, tüm hatlarınızın güvenli olmasını sağlayabilirsiniz


Şarj Dostu

GüvenliNet Vodafone şebekesi sayesinde cihazınıza hiçbir uygulama yüklemeniz gerekmeden telefonunuzun şarjını daha uzun süre kullanırsınız.

Ücretlendirme ve Nasıl Satın Alırım?

3 TL / Ay


Online Self Servis üzerinden GüvenliNet ürününü kolayca satın alabilirsiniz.

Vodafone Yanımda üzerinden GüvenliNet ürününü kolayca satın alabilirsiniz.

SMS ile GüvenliNet ürününü kolayca satın alabilirsiniz:

Faturalı Aboneler:

GNETA yazıp 3636'ya gönderin.

Faturasız Aboneler:

GNETP yazıp 3636'ya gönderin.

Kampanyalar

Seçili Vodafone Red Tarifelerindeki abonelerimiz Güvenli Net servisinden ücretsiz faydalanabilirler. Vodafone RED tarifeleri hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

 • gizle göster içerik

  KULLANIM KOŞULLARI

  İşbu Kullanım Koşulları, Vodafone GüvenliNet hizmetine yönelik Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Kullanıcı'nın hak ve yükümlülüklerini, hizmetin detaylarını düzenlemektedir.

  TANIMLAR

  Vodafone: Vodafone Telekomünikasyon Anonim Şirketi'dir.

  Vodafone GüvenliNet ("Hizmet"): Kullancıları antivirüs ve zararlı web sayfalarından koruyan, koruma özelliklerinin yanı sıra çocuklar için güvenli internet dolaşımı, sessiz zaman (internet bağlantısını verilen zaman aralığında engelleme) ve yüklenen uygulamalar için geri bildirim özellikleri sağlayacak olan, bir ücret karşılığında sunulan hizmettir.

  Kullanıcı: Kısıtlı, dondurulmuş, iptal veya numara taşıma ile başka operatöre taşınmış statüler dışındaki aktif Vodafone hat sahibi/kullanıcısı olan, ücreti karşılığında Hizmet'i kullanan ve işbu Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş olan abonelerdir.

  1. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

  1.1 Hizmet'te yer alan içerik, görsel ve işitsel unsurlar ve bunların düzenlenmeleri üzerindeki her türlü fikri ve sınai mülkiyet hakkı, Vodafone'a ve/veya Vodafone ile sözleşmesi olan üçüncü kişilere aittr. Söz konusu haklar, Vodafone'un izni olmaksızın dağıtılamaz, kiralanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, ticari bir amaçla kullanılamaz. Kullanıcı tarafından Hizmet'in kullanılması, Hizmet'e dair hiçbir fikri ve sınai mülkiyet hakkı sahipliğini Kullanıcı'ya bahşetmez. Vodafone ve Vodafone logosu ile markalaştırılmış hizmet ve ürünler bir bütün olarak, Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'nin tescilli markası olup, Vodafone'a ait tüm haklar Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'de saklıdır.

  1.2 Kullanıcı, Hizmet içeriğindeki mevcut uygulamaları ve web portali değiştirmemeyi, uyarlamamayı, çevirmemeyi, bu ürün/servisten türev veya işleme eserler hazırlamamayı, bu ürün/servisin düzenini bozmamayı, bu servis kapsamında kullandığı her türlü hizmeti işbu Kullanım Koşulları dışındaki amaçlar dışında kullanmamayı, değiştirmemeyi, bütünlüğünü bozacak şekilde ters mühendislik yapmamayı ve yayınlamaya teşebbüs etmemeyi kabul eder.

  1.3 Kullanıcı, işbu Kullanım Koşulları uyarınca, sistemi, içeriği, ortamı veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilere veya Vodafone'a ilişkin öğrenilen gizli bilgileri muhafaza etmeyi, kısmen veya tamamen üçüncü kişilere doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde ifşa etmemeyi veya açıklamamayı kabul eder.

  2. HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

  2.1 Kullanıcı'nın Hizmet'ten yararlanabilmesi için kullandığı cihazın uyumlu olması ve Vodafone Mobil şebekesi üzerinden internet bağlantısı gerekmekte olup, uyumlu cihaza sahip aboneler Hizmet'e abone olabilmek için hesap oluşturmalı ve Hizmet ücretini ödemelidir.

  2.2 Hizmet'ten faydalanabilmek amacı ile hesap oluşturan Kullanıcı, Vodafone tarafından ücretli sunulan hizmeti faturalı veya faturasız hattı aracılığıyla ödemeyi kabul edip, seçimini yaparak, işbu Kullanım Koşulları'nı kabul edip, devam düğmesine basması ile Kullanım Koşulları ile bağlı olacaktır. Kullanıcı'nın Hizmet üyeliğini sonlandırması halinde, ödeme yaptığı dönem sonuna kadar Hizmet'ten faydalanma hakkı olup, ücreti ödenen dönemin sonunda kullanım hakkı da sona erecektir.

  2.3 Verilecek hizmetler kapsamında Kullanıcı'nın kişisel verilerinin işlenmesine ihtiyaç duyulduğundan, Hizmet'in verilebilmesi amacıyla, Kullanıcı'nın GSM bilgisi, ziyaret ettiği URL bilgileri, kullanıcının IP'si, gidilmek istenen IP bilgisi ve kullanım gün-saat bilgisi gibi verileri Vodafone tarafından işlenebilecektir. Vodafone'un detaylı Gizlilik Politikasına ve Aydınlatma Yükümlülüğüne ise http://www.vodafone.com.tr/VodafoneHakkinda/gizlilik_politikasi.php linkinden erişilip, okunabilecektir.

  2.4 Hizmetten faydalanan kullanıcılar Vodafone Mobile Şebekesi üzerinden internete bağlandıklarında antivirüs ve zararlı web sayfalarından korunur. Koruma özelliklerinin yanı sıra çocuklar için güvenli internet dolaşımı, sessiz zaman (internet bağlantısını verilen zaman aralığında engelleme) kullanımı da verilir.

  2.5 Kullanıcı zararlı bir dosya indirmeye çalıştığında, Hizmet dosya indirimini engelleyerek Kullanıcıya bildirim yapar. Kullanıcı eğer güvenli olmayan bir internet sitesine erişmek isterse Hizmet, işbu Kullanım Koşulları'nda sayılan Hizmet'in uygulanabilir olduğu hallerde, Kullanıcı'yı sitenin zararları ile ilgili uyarır ve siteye erişim için ilerleme tercihini Kullanıcı insiyatifine bırakır. Kullanıcı Hizmet'in koşullara göre değişkenlik gösterdiğini ve Hizmet'e ilişkin garanti verilmediğini bilmekte ve işbu hususu kabul etmektedir.

  Kullanıcı, aşağıda sayılan hallerde Vodafone Mobil şebekesine bağlı olsa bile Hizmet tarafından korunmayacağını, Hizmet'in verilemeyeceğini bilmekte ve işbu hususu kabul etmektedir.

  • Kullanıcı cihazında VPN hizmeti kullanıyorsa,
  • Kullanıcı tarafından cihaz internet bağlantısı Vodafone Mobil Şebeke dışında bir kaynaktan sağlanıyor ise, ( Wi-Fi gibi )
  • Kullanıcı tarafından Vodafone harici bir roaming şebekesi kullanıyorsa,
  • https bağlantılarda,
  • Data sıkıştıran akıllı cihaz servisleri Kullanıcı tarafından kullanıyorsa,
  • Opera Mini (Vodafone versiyonu) Nokia Xpress, Microsoft BOS ve Google Chrome harici data sıkıştıran veya şifreleyen internet tarayıcılar kullanılıyorsa,
  • Proxy hizmeti kullanılıyorsa
  • HTTP,POP3 ve SMTP dışındaki e-posta protokolleri Kullanıcı tarafındankullanıyorsa.

  2.6 Hizmet, ticari amaçlar dışında kalan şahsi kullanım içindir. Hizmet bir cihaz ve bir GSM numarası için verilmektedir. Hizmetin tüm mülkiyet hakları münhasıran Vodafone ve/veya mülkiyet hakkı sahibi üçüncü şahıslara ait olup, Kullanıcı'ya işbu Kullanım Koşulları'nda belirtilen Hizmet hakkı dışında başkaca hiçbir hak verilmemektedir. Belirtilen sebeple Kullanıcı, Hizmet'i kullanarak dolaylı veya doğrutan gelir veya benzeri menfaat elde edemez.

  2.7 Hizmet'e ve/veya arayüze erişim ve/veya kullanım için Kullanıcı tarafından belirlenecek tüm şifrelerin gizliliği ve güvenliği Kullanıcı'nın kendi sorumluluğunda olup, Kullanıcı tarafından sözkonusu şifrelerin 3. kişilerle paylaşılması, şifrelerin gizliliğinin korunmaması veya 3. Kişilere kullandırılması halinde ortaya çıkabilecek tüm zararlar Kullanıcı'nın kendi sorumluluğunda olacaktır.

  2.8 Hizmet kapsamında temin edilen içeriğin izlenmesi için gerekli yazılımların veya programların ve işletim sistemlerinin üzerindeki eser sahibinin haklarının veya diğer lisansların gerekli olup olmadığını belirlemek ve bu lisansları almak Kullanıcı sorumluluğundadır.

  2.9 Yazılım güncellemeleri, otomatik olarak güncelleme, geliştirme ve onarımlar Vodafone tarafından yapılmakta olup, Vodafone, mevcut uygulama ve kullanım özelliklerinde değişiklik yapma hakkı saklı tutmaktadır. Kullanıcı tarafından güncelleme yapılmadığı takdirde Hizmet verilemeyecek durumda ise, güncellemenin yapılmaması sebebiyle Hizmet verilemediği takdirde işbu husustan bizzat Kullanıcı sorumlu olup, Vodafone'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Kullanıcı, yapılacak güncellemeleri işbu Kullanım Koşulları kapsamında olduğu bilmekte ve kabul etmektedir.

  2.10 Hizmetten yararlanmak için cihazın çalışır durumda olması Kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı cihazın açık olduğundan, Vodafone sim kartı ile Vodafone Mobil şebekesine bağlı olduğundan emin olmalıdır. Vodafone, sunduğu her türlü içerik üzerinde, tamamen kendi takdirinde olmak üzere, değişiklik yapma, kullanım şartlarını değiştirme, uygun görmediği içeriği kaldırma ve/veya ekleme hakkına sahiptir.

  2.11 Kullanıcı tarafından Hizmet kapsamındaki uygulamalara ilişkin kopyalama, satış, tersine mühendislik çalışmaları vb. hiçbir faaliyette bulunulamayacaktır.

  2.12 Vodafone'un çalışma imkânlarının kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen doğal afetler, harp, seferberlik, yangın, grev ve lokavt vb. veya hükümet veya resmi makamlarca alınmış kararlar gibi Vodafone'un kontrolünde olmayan haller işbu Kullanım Koşulları konusu edimlerin yerine getirilmesini etkiledikleri ölçüde Vodafone için mücbir sebep sayılır. İşletme arızaları veya bakım-onarım çalışmaları sonucu oluşacak geçici hizmet kesintilerinden veya Hizmet altyapısından veya işbu maddede tanımlı mücbir sebeplerden, Kullanıcı kaynaklı arıza ve yazılım eksikliklerinden, internette meydana gelebilecek yavaşlamalardan kaynaklanan durumlardan Vodafone'un sorumlu olmayacaktır.

  2.13 Hizmet'te verilen bilgiler, Hizmet içeriğinde belirtildiği hali ile sağlanmaktadır. Vodafone, Kullanıcı'ya üçüncü kişiler hakkında olanlar da dahil web sitesinde yer alan bilgilerle da dahil olarak mülkiyet, satılabilirlik, doğruluk, güvenilirlik, kesinlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

  2.14 Kullanıcıya ait Hizmet kapsamındaki bilgiler, hizmetin iyileştirilmesi, Vodafone Mobil Şebekesinin güvenliğinin geliştirilmesi amacı ile anonim olarak, Kullanıcı kimliğinden bağımsızlaştırılmış olarak, tutulabilecektir.

  2.15 İşbu Kullanım Koşulları uyarınca hak ve yükümlülükler, Kullanıcı'nın Hizmet'i kullanmayı sona erdirmesi ve üyelikten çıkış talimatlarına uyarak üyeliğini sona erdirmesi, kullandığı ücretli paketi periyodik olarak yenilememesi veya Vodafone tarafından Hizmet'in sona erdirilmesi halinde sona erer.

  2.16 İşbu Kullanım Koşulları'nın ifası ve işbu Kullanım Koşulları kapsamında meydana gelecek ihtilaf hallinde, İstanbul Mahkemelerin ve İcra Müdürlüklerinin yetkilidir.

  2.17 İşbu Kullanım Koşulları, Kullanıcı tarafından onaylanması halinde kabul etmiş sayılacak ve yürülüğe girecektir.

  Yukarıda belirtilen tüm şartları okuduğumu, anladığımı, doğabilecek riskleri kabul ederek kullanacağımı, tarafıma ait tüm yükümlülüklere eksiksiz ve zamanında uyacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

 • gizle göster içerik

  Vodafone Online Self Servis üzerinden aboneliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz.
 • gizle göster içerik

  Vodafone GüvenliNet nedir?

  Vodafone GüvenliNet akıllı mobil cihazınızı Vodafone şebekesi ile internete girdiğinizde virüslerden, zararlı dosya ve internet sitelerinden korur. GüvenliNet WiFi v.b Vodafone şebekesi harici internet bağlantılarında çalışmamaktadır.

  Güvenli Net nasıl çalışır?

  Vodafone Güvenli Net akıllı cihazınızı Vodafone şebekesi ile internete girdiğinizde virüslerden, zararlı dosyalardan ve internet sitelerinden korur.

  Güvenli Net'i etkinken, eğer zararlı bir dosya indirmeyi denerseniz GüvenliNet dosyayı bloke eder ve size SMS ile bilgilendirir. Eğer zararlı bir internet sitesine erişmeye çalışırsanız, GüvenliNet size bir uyarı sayfasında yönlendirerek ziyaret etmek istediğiniz internet sayfasının zararlı olduğu konusunda bilgilendirir. Yinede bu siteye GüvenliNet şifrenizi girerek erişebilir veya başka bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.

  Lütfen unutmayın, GüvenliNet WiFi v.b Vodafone şebekesi harici internet bağlantılarında çalışmamaktadır.

  GüvenliNet ücretli bir servis midir?

  GüvenliNet ücretli bir servistir. Servis ücreti 3 TL/ay

  Güvenli Net'i Vodafone abonesi olmayan kişiler kullanabilir mi?

  GüvenliNet sadece Vodafone abonelerine sunulan bir hizmettir. Detaylar için lütfen www.vodafone.com.tr 'i ziyaret edin.

  GüvenliNet beni güvenlik tehlikelerine karşı nasıl bilgilendirecek?

  Güvenli Net'i etkinken, eğer zararlı bir dosya indirmeyi denerseniz GüvenliNet dosyayı bloke eder ve size SMS ile bilgilendirir. Eğer zararlı bir internet sitesine erişmeye çalışırsanız, GüvenliNet size bir uyarı sayfasında yönlendirerek ziyaret etmek istediğiniz internet sayfasının zararlı olduğu konusunda bilgilendirir. Yinede bu siteye GüvenliNet şifrenizi girerek erişebilir veya başka bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.

  Güvenli Net veri hızını veya internet deneyimimi etkiler mi?

  GüvenliNet internet hızınızı ve deneyiminizi kesinlikle etkilemez.

  GüvenliNet'i kullanmak için kurulum yapmak ve cihazımda ayar değişikliği yapmama gerek var mı?

  Hayır, GüvenliNet şebeke bazlı çevirimiçi (online) bir hizmettir. Kurulum yapmadan veya cihazlarınızın ayarlarını değiştirmeden kullanabilirsiniz.

  GüvenliNet'i birkaç basit adımda kullanmaya başlayabilirsiniz, hizmetiniz açıldığında Vodafone sizi bilgilendirir.

  GüvenliNet tüm mobil cihazlar ve işletim sistemleri ile çalışır mı?

  GüvenliNet şebeke bazlı çevirimiçi (online) bir hizmettir bu nedenle hiç bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Tüm akıllı cihazlar ve işletim sistemleri ile kullanabilirsiniz. Vodafone şebekesi ile internete bağlı olduğunuz sürece hizmet etkindir.

  GüvenliNet WiFi bağlantısında çalışır mı?

  Hayır, GüvenliNet sadece Vodafone şebekesine bağlıyken çalışır. Eğer Vodafone şebekesi dışında WiFi v.b internet bağlantısı gerçekleştiriyorsanız GüvenliNet hizmetiniz aktif olsa bile korunamazsınız.

  GüvenliNet telefon bataryasını hızlı tüketir mi?

  GüvenliNet GüvenliNet şebeke bazlı bir hizmettir, cihazınıza hiçbir uygulama kurulmadağından telefonunuzu yavaşlatmaz ve batarya tüketimine etkisi olmaz.

  GüvenliNet'e nasıl abone olurum?

  GüvenliNet yalnızca Vodafone aboneleri içindir. SMS veya Online Self Servis'ten kolayca abone olabilirsiniz.

  GüvenliNet'i nasıl iptal ederim?

  GüvenliNet hizmetini Online Self Servisten, SMS ile veya Müşteri Hizmetlerinden iptal edebilirsiniz.

  GüvenliNet hizmetini iptal ettiğiniz andan itibaren virüslerden, zaralı dosya ve internet sitelerinden korunmazsanız.

  GüvenliNet Vodafone şebekesi ile internete bağlıyken beni her koşulda korur mu?

  Kullanıcı aşağıdaki durumlarda Vodafone Mobil şebekesine bağlı olsa bile Hizmet tarafından korunamaz

  • - VPN hizmeti kullanıyorsa
  • - İnternet bağlantısını Vodafone Mobil Şebeke haricinde yapıyorsa (Wi-Fi v.b.)
  • - Vodafone harici bir roaming şebekesi kullanıyorsa
  • - https bağlantılarda
  • - Data sıkıştıran akıllı cihaz servisleri kullanıyorsa
  • - Opera Mini (Vodafone versiyonu) Nokia Xpress, Microsoft BOS ve Google Chrome harici data sıkıştıran veya şifreleyen internet tarayıcılar kullanıyorsa
  • - Proxy hizmeti kullanıyorsa
  • - HTTP, POP3 ve SMTP dışında bazı e-posta protokolleri kullanıyorsa.

  GüvenliNet Roaming'te çalışır mı?

  Evet, GüvenliNet'ten diğer Vodafone ülkeleri ve dünyada Vodafone'un anlaşmalı olduğu şebekelerde faydanalabilirsiniz. Vodafone'un anlaşmalı olmadığı şebekeler veya WiFi üzerinden internet bağlantılarında GüvenliNet çalışmaz.

  GüvenliNet veri trafiğimi gözlemler mi?

  Hayır. GüvenliNet ziyaret etmek istediğiniz internet adresinin zararlı (dosya,virüs) olup olmadığını kontrol eder. GüvenliNet virüslerden, zararlı dosyalardan ve internet sitelerinden gelen tehlikeleri saptamak adına hizmet raporlama sayfasında bilginize sunulan istatistikleri toplar.

  Çocuk için güvenli internet nedir?

  Çoçuk için güvenli internet özelliği sayesinde, web siteleri çeşitli kategorilere atanabilir ve bu kategoriler altında sitelere erişim engellenebilir.

  Güvenli internet için kategoriler nelerdir?

  Güvenli internet için seçebileceğiniz kategoriler: Yetişkin(+18), Şiddet, Irkçılık, Cinsel Eğitim, Zararlı siteler, Sohbet, Sosyal Medya, Oyunlar, Flört, Alışveriş ve Web e-postadır. Kategorilere erişim engellendiğinde , bu kategorilerde yer alan uygulamalara da erişim engellenir.

  "İnternete Kapalı Zaman" nedir?

  İnternete Kapalı Zaman sayesinde telefon ya da tabletinizi çocuğunuza verdiğinizde belirleyeceğiniz zaman aralıklarında otomatik olarak internet erişimi kısabilir; uyku ve ödev zamanlarını verimli geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bu zaman aralıklarını iki şekilde ayarlayabilirsiniz:

  1.Sayaç : Belirlenen zaman aralığı (1 saat, 2 saat v.b) için sayacı başlatırsınız ve bu zaman içinde cihazın internet erişimi engellenir.

  2. Zamanlayıcı: İnternet erişimini engellemek için periyodik bir tarih ve saat aralığı belirleyebilirsiniz.

  Uygulama bildirim nedir?

  Uygulama bildirim özelliğini açıldığı takdirde, GüvenliNet ‘e abone olan telefon numarasının indirdiği her yeni uygulama SMS ile bildirilir.