Vodafone İş Ortağım

Yükleniyor

Sağlık Çözümleri

Hastaların kullandıkları tıbbi cihazlar tarafından ölçümlenen biyolojik verilerin uzaktan izlenebilmesi ile tedavideki mesafe engeli ortadan kaldırılarak sağlık sektörüne özel yeni iş modelleri sunulmaktadır.

M2M teknolojilerinden beslenen teletıp uygulamaları ile teşhis ve tedavi aşamaları daha kolay yönetilebiliyor. Hastaların vücutlarına yerleştirilen akıllı cihazlar ile biyolojik veriler uzaktan anlık olarak takip edilebiliyor.

Bu sayede mesafenin neden olduğu engeller ortadan kalkarken tıbbi bilgi daha fazla sayıda insan tarafından erişilir oluyor.

M2M bazlı teletıp uygulamaları sayesinde, dağınık yerleşimlerin olduğu zorlu coğrafi koşullar altında hastalar sağlık kuruluşlarına gitmek zorunda kalmadan anında teşhis ve tedavi hizmetinden faydalanabiliyor.

Aynı şekilde yaşlılar da hastanelere yatırılmadan evlerinde tedavi görme özgürlüğünü yaşayabiliyor.

Hastalara takılan alıcılar kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, diyabet ve obezite gibi kronik hastalıklarda, doktorlara data gönderimi yapılmasını sağlıyor. M2M şebekesi üzerinden anlık olarak sağlanan iki taraflı veri akışı ile ayrıntılı durum bilgisine erişilebiliyor. Böylece doktorlar hastanın sağlık durumunda bir kötüleşme söz konusu ise bunu önceden tespit ederek tedaviye daha erken başlayabiliyor.

Vodafone M2M kullanım alanlarında kullanabileceğiniz ücretlendirme detayları için tıklayınız.

Şifrenizi almak için S yazıp 7000'e ücretsiz SMS gönderin.
iPhone 6
16 GB
Vodafone
Smart 6
Samsung Galaxy
E7 16GB