Vodafone Süper İnternet

Yükleniyor

Twitter SMS

Vodafone'dan Türkiye'de bir ilk: Twitter'a SMS ile ücretsiz bağlanın!

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Twitter'a Vodafone ile bağlanın. Artık her an her yerde Twitter'da takip ettiğiniz kişilerin "tweet"lerini cep telefonuzda görebilir ve SMS göndererek tweet yapabilirsiniz. Böylece, gün boyunca zevkle takip ettiğiniz Twitter'a bağlı kalabilir ve bir SMS kolaylığında kontaklarınızla iletişiminizi sürdürebilirsiniz. Üstelik Twitter SMS servisini kullanmanız için, son teknoloji bir cep telefonuna sahip olmanıza gerek yok. Bu servisi SMS alıp gönderebilen tüm cep telefonlarında kullanılabilirsiniz.

Artık Twitter'a sürekli girmenize gerek kalmadan tüm gelişmeler bir SMS ile cebinizde!

Hemen START yazıp, 2444'e gönderin, Twitter keyfi cebinizi gelsin!

Twitter'a cep telefonundan veya webden kaydolmanız gerekmektedir.

Web Kanalı ile kaydolmak için: Twitter hesabınızı açtıktan sonra sırasıyla Settings ve Mobile seçeneklerini takip edip telefon numaranızı kayıt edin.

Cep Telefonu ile kaydolmak için: "START" yazıp 2444'e gönderin. Twitter'dan gelen mesajlarda sırasıyla kullanıcı isminiz ve şifreniz istenecektir. Onay mesajını beklemeden bir sonraki aşamaya geçmeyiniz. Son olarak "OK" yazıp 2444'e göndermeniz istenecektir. Bu aşamadan sonra işleminizin başarıyla tamamlandığı mesajını alacaksınız.

Tweet göndermek için: "tweet"lerinizi SMS ile 2444'e gönderin

Takip ettiğiniz kişilerin tweet'lerini SMS ile cep telefonuna almak için: Twitter web sayfasında takip etmek istediğiniz kullanıcının isminin üstüne geldiğinizde sol alt köşede çıkan telefon simgesine tıklamanız yeterli. Aynı işlemi cep telefonunuzdan yapmak için ise "FOLLOW kullanıcı adı" (takip etmek istediğiniz kişinin kullanıcı adı) yazarak 2444'e SMS göndermeniz yeterli.

Twitter SMS servisini kullanarak hangi komutlar ile SMS ile neler yapabileceğinizi görmek için Twitter Yardım Merkezi'ni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2444'ten bildirim almak ücretsizdir. SMS paketi alan aboneler, 2444'e SMS göndermek için SMS paketlerini de kullanabilir, SMS'ler öncelikle SMS paketlerinin içindeki şebeke içi SMS haklarından düşer. Tarifelerinin içinde SMS paketi tanımlı olan aboneler bu SMS'leri 2444'e SMS göndermek için kullanamazlar. Bu aboneler ve SMS paketi olmayan aboneler, standart SMS tarifeleri üzerinden ücretlendirilir.

  • Twitter SMS servisi, Twitter tarafından sağlanan bir servistir. Servis kullanımıyla ilgili detaylı bilgiye Twitter web sitesinden ulaşılabilir. Servisin çalışmasıyla ilgili karşılaşılan hatalar Vodafone sorumluluğunda değildir. SMS ile alınan güncellemelerin içeriğinden Vodafone sorumlu değildir.
  • Vodafone, Twitter SMS servisinin ücretlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  • Vodafone, Twitter SMS servisine adil kullanım kotası belirleme hakkını saklı tutar.
  • 2444 numarasına gönderdiğiniz SMS'ler Vodafone'un Avrupa'daki merkezi üzerinden Twitter'a iletilecektir.
  • Twitter SMS servisinin çalışma prensibine göre 2444 numarasına gönderilen SMS lere Twitter tarafından yanıt gönderilmemesi durumları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayın.
  • Özellikle daha önce SMS yada WEB kanalıyla kayıt yapılmış ise Twitter bu kayıtları kendi tarafında tuttuğundan SMS ile Start yada Başla yazarak 2444 gönderilen SMS lere yanıt dönmemektedir.Twitter kullanıcıları twitter.com adresinden Settings ve Mobile seçeneklerini takip ederek telefon numaralarının kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilirler.